Ana sayfa Haberler Xiaomi, Çift Taraflı Saran Ekrana Sahip Akıllı Telefonların Patentini Aldı

Xiaomi, Çift Taraflı Saran Ekrana Sahip Akıllı Telefonların Patentini Aldı

0

Xiaomi‘nin iki yeni akıllı telefonu için WIPO (World Intellectual Property Office/Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) tarafından yakın zamanda patent aldığı ortaya çıktı. LetsGoDigital’den bir grup ise patent başvurusunda belirtilen patentlerden yola çıkarak yeni telefonların maket sunumlarını oluşturdular.

Dün yaplaştığımız Galaxy Z Flip (katlanabilir ekranlı kapaklı telefon) haberinde 2020’nin akıllı telefon inovasyonu için heyecan verici bir yıl olacağını ve katlanabilir akıllı telefonların, tamamen katlanabilir kapaklı telefon formuna geri dönüşebiliceğini söylemiştik. Bugün ortaya çıkan haberlerde, Xiaomi’nin çift taraflı saran ekrana sahip akıllı telefonlar için patent aldığı ortaya çıktı. Yeni patentlerden yola çıkan bir grup ise telefonun gelecekte sahip olabileceği tasarımı modellediler.

Xiaomi’nin iki adet telefon için patent aldığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu patentlerde iki farklı telefon tasarımı olduğu görülüyor. Birinci modelde telefon dikeyde kendi etrafında katlanıyor. Telefon açıldığında ise Mate X’e benziyor. Diğer telefon modeli ise ekranın üst kısmından katlanıp açılıyor. Yani eski model kapaklı telefonlara benzer şekilde ama ekran dış kısımda kalıyor.

Her iki modelde ekran katlandığı için selfie kamerası bulunmuyor. Zira arka kameralar aynı zamanda ön kamera olarak da kullanılabiliyor. Çizilen modellerde telefonlarda düğme bulunmuyor. Bu modellerde düğme yerini dokunmatiğe bırakabilir. Ancak model çizimi olduğu için düğmeler konumlandırılmamış da olabilir.

Esnek ve katlanabilir ekranların çıkması, telefon üreticilerinin daha modern tasarımlar yapabiliyorlar. 2020’de daha yeni akıllı telefon tasarımları görebiliriz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here