Ana sayfa Haberler WWDC 2018 4-8 Haziran’da San Jose’de Düzenlenebilir

WWDC 2018 4-8 Haziran’da San Jose’de Düzenlenebilir

0

Apple her yıl düzenlediği WWDC (Worldwide Developers Conference) etkinliğinin tarihini ve yerini henüz açıklamadı. Ancak Apple’ın beğendiği bir mekan bulduğunda, mekana yapışma alışkanlığı vardır. Örneğin, 2003 ve 2016 yılları arasında Apple, etkinliklerini San Francisco’daki Moscone Merkezi’nde gerçekleştirmişti. WWDC geçen yıl San Jose’deki McEnery Kongre Merkezi’nde düzenlendi ve Apple’ın planlarını bilen bir kişi bu yıl da aynı yerin tutulacağını açıkladı.

Apple, WWDC etkinliğini geçen yıl Haziran ayında McEnery konferans merkezinde gerçekleştirmişti. McEnery konferans merkezinin haziran ayı için yaptığı takvime baktığınızda, Haziran ayında aşağıdaki rezervasyonların yapıldığı görülüyor:

  • O’Reilly Velocity Conference (Haziran 11-14)
  • DataWorks Summit and Hadoop Summit (Haziran 17-21)
  • Sensors Expo & Conference (Haziran  26-28)

Bu, WWDC 2018 için olası tarihlerin 4 ila 8 Haziran olabileceğini gösteriyor. Apple’ın bu yılki etkinlikte, iPad Pro’nun yeni bir sürümüyle birlikte, iOS 12’yi ve bir sonraki watchOS ve tvOS’u tanıtması bekleniyor. Yeni tabletin, TrueDepth Kamera, Face ID, kenardan kenara ekran ve çentiğe sahip olması bekleniyor.

Etkinliğe katılmak için biletler 1599 dolardan satılıyor ancak talep fazla olduğu için piyango sistemiyle bilet alanlar arasından şanslı kişiler belirleniyor. Bilet alıp adı çıkmayanların ödedikleri ücret geri iade ediliyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here