Anasayfa Haberler WSJ, Yeni iPhone Modellerinin 12 Eylül’de Tanıtılacağını Açıkladı

WSJ, Yeni iPhone Modellerinin 12 Eylül’de Tanıtılacağını Açıkladı

0

Dünyanın en büyük haber kaynaklarından biri olan The Wall Street Journal, Apple’ın yeni model iPhone serisi iPhone 7s/iPhone 8’i 12 Eylül tarihinde tanıtacağını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Apple’ın iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve 10. yıl telefonu iPhone 8’i 12 Eylül’de tanıtacağı hakkında söylentiler çıkmıştı. Bugün ise WSJ’den (The Wall Street Journal) Apple’ın yeni akıllı telefonunu 12 Eylül’de tanıtağına dair bir haber geldi.

Apple’ın tanıtım için gerçekleştireceği etkinliğin, Apple’ın kampüsündeki yeni Steve Jobs tiyatrosunda gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Yeni mekan 1.000 kişiyi ağırlıyor.

iPhone 8 fiyatının yüksek olması bekleniyor.Piyasa araştırma firması 451 Research’e göre, önümüzdeki 90 gün içinde bir akıllı telefon satın almak isteyen tüketicilerin %52’si bir iPhone satın alacaklarını söyledi. Bu, cihazın 2010’dan beri en yüksek skoru aldığı anlamına geliyor.

Onuncu yıldönümü için geliştirilen iPhone’un, uçtan uca ekran, yüz algılama sistemi, uzun ömürlü “L”-şeklinde bir pil, Apple A11 yonga seti ile bir OLED ekran (ilk kez bir iphone’da oled ekran olacak) olması bekleniyor. Telefon, 64GB, 256GB ve 512GB dahili depolama alanı ile sunulabilir. Ayrıca söylentiler iPhone 8’in 1.000-1.400 dolar aralığında satış fiyatına sahip olacağı yönünde.

Yeni iPhone modellerinin yanı sıra, Apple’ın aynı etkinlikte Apple Watch 3 serisini tanıtması bekleniyor. Gömülü bir SIM kart ve dahili bir LTE radyo ile, saatin yakınlardaki bir iPhone ile eşleştirilmesine gerek kalmadan internete bağlanabileceği söyleniyor.

Kaynak : WSJ

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz