Ana sayfa Haberler Whatsapp’dan Apple Emojilerine Benzeyen Yeni Emojiler Geliyor

Whatsapp’dan Apple Emojilerine Benzeyen Yeni Emojiler Geliyor

0

Whatsapp gelecek güncelleme ile birlikte yeni emojilerini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Şuan Beta aşamasında olan emojilerde dikkat çeken şey ise emojilerin Apple’ın kullandığı emojilere çok benzemesi.

Emojipedia’nın yayınladığı yeni Whatsapp emojileri şuan Beta aşamasında ve gelecek güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulabilir. Tabi tam versiyona gelene kadar emojilerde bir takım değişikliklerde olabilir.

Whatsapp genel olarak Apple’ın emojilerini ve birazda Twitter emojilerini kullanıyor. Şirket, kendi benzersiz karakterlerni oluşturmak yerine sadece Apple’ın emojisini değiştirmeyi ve bunları uygulama içinde kullanmayı seçti.

Çoğu kullanıcının muhtemelen umursamadığı bu ayrıntı mutlaka kötü bir şey değildir, ancak kesinlikle dikkat çekmeye değecek bir şey. İki şirketin emojislerinden birkaçını yan yana karşılaştırırken benzerliklerini açıkça görebilirsiniz.

Emojipedia’nın bizlerle paylaştığı emojiler şimdilik bunlar. Güncelleme gelinceye kadar emojilerde değişim, ekleme veya çıkarma olacak mı göreceğiz.

Yeni emojiler hakkında sizin düşünceniz nedir ?


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here