Şubat ayında Whatsapp iOS’a gelen güncelleme ile iPhone kullanıcıları Whatsapp’a parmak izi kilidi veya FaceID ile giriş yapabiliyorlar. Whatsapp mesajlarına ekstra güvenlik sağlamak isteyenler için Whatsapp’a parmak izi kilidi koymayı anlatacağız.

iPhone kullanıcıları Whatsapp’ın ayarlar bölümünden Touch ID veya Face ID güvenlik seçeneğini seçerek, Whatsapp’a girişte parmak izi veya face id istenmesini sağlayabilirler.

Whatsapp’a Parmak İzi Kilidi Koyma

  • Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gelin.
  • Hesap seçeneğini seçin.
  • Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Ekranın en altında yer alan Ekran Kilidi seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda Touch ID veya telefonunuz destekliyorsa Face ID seçeneğini aktif hale getirin.
  • Seçenekler arasından Anında, 1 dakika sonra, 15 dakika sonra veya 1 saat sonra seçeneğini seçin.

whatsapp parmak izi kilidi koyma iphone

1 dakika, 15 dakika veya 1 saat sonra seçeneklerini seçerseniz, Whatsapp’dan çıkış yaptığınızda veya telefonun ekranı kapandığında, eğer bu süre içinde tekrar Whatsapp’ı açarsanız sizden parmak izi veya Face ID doğrulaması istenmez. Eğer Anında seçeneğini seçerseniz, her girişinizde sizden parmak izi veya face id istenecektir.

Whatsapp’ın Android sürümünde şuan (15.08.2019) parmak izi kilidi desteği yok. Ancak yayınlanan WhatsApp 2.19.221 beta sürümünde parmak izi desteği geldiği görüldü ve yakın zamanda Android’e de parmak izi kilidi gelecek. Android’e geldiği zaman sizlerle paylaşacağız. Android kullanıcıları 3. parti uygulamalar ile  parmak izi kilidi özelliğini kullanabilirler.

Paylaş

Yorumdan çık