Ana sayfa Haberler Whatsapp’a Grup Görüntülü ve Sesli Arama Özelliği Geldi

Whatsapp’a Grup Görüntülü ve Sesli Arama Özelliği Geldi

0

Facebook, Mayıs ayında düzenlediği F8 geliştirici konferansında Whatsapp’a grup görüntülü ve sesli arama özelliğinin geleceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz ay beta kullanıcıları için yayınlanan grup görüntülü ve sesli görüşme özelliği nihayet hem iOS hem de Android kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

Whatsapp yeni özelliğini resmi blogu üzerinden duyurdu. Whatsapp tarafından yapılan açıklamada, Whatsapp kullanıcılarının günde ortalama 2 milyar dakika harcadığı belirtildi. Yeni güncelleme ile artık Whatsapp’da 4 kişiye kadar grup görüntülü ve sesli arama yapılabilecek.

Whatsapp Grup Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Whatsapp’da grup görüntülü arama ve sesli arama yapmak çok kolay. Grup araması başlatmak için tek bir kişiyle görüntülü veya sesli arama başlatın. Ardından, ekranın sağ üst köşesinde bir katılımcı ekleyebilmenizi sağlayacak bir düğme görürsünüz. Bu düğmeye dokunarak görüşmeye eklemek istediğiniz kişiyi aramanız yeterlidir. Siz dahil toplam 4 kişi olacağı için başlattığınız bir görüşmeye 3 kişiyi daha ekleyebilirsiniz.

Whatsapp’ın yeni özelliğinden yararlanabilmek için hem sizin hem de grup görüşme yapacağınız kişilerin en güncel Whatsapp sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir. Aşağıdaki bağlantılardan Whatsapp’ın güncel sürümünü indirebilirsiniz.

Android için Whatsapp indir

iOS için Whatsapp indir


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here