Ana sayfa Haberler Whatsapp Sesli Arama Özelliği Aktifleşti

Whatsapp Sesli Arama Özelliği Aktifleşti

0

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp artık sesli arama özelliğine de sahip. 31 Mart 2015’de yapılan güncelleme ile Whatsapp uygulamasına sesli arama özelliği eklendi.
Facebook’un F8 geliştirici konferansında konuşan WhatsApp ortak kurucusu Brian Acton, 31 Mart’ta android cihazlarda sesli aramaların aktif hale geldiğini söyledi. 1 hafta içinde IOS platformunda da  Whatsapp sesli arama özelliği aktif hale gelecek gibi gözüküyor.

Whatsapp Sesli Arama Özelliği Nasıl Aktif Edilir ?

Whatsapp sesli arama özelliğini aktif hale getirmek için Whatsapp’ın son sürümünü telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Telefonunuzda Whatsapp uygulaması varsa bunu güncelleyebilir veya aşağıda vereceğimiz Google Play linkinden uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Whatsapp son sürüm sesli arama özelliğini indirmek için aşağıdaki bağlantıyı izleyebilirsiniz.

google-play_android

 

 

Whatsapp Sesli Arama Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi uygulamanın son versiyonu ile “Çağrılar” sekmesi uygulamaya eklenmiş olacak. Çağrılar sekmesine geçtikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki telefon avizesi simgesine dokunun ve rehberinizde bulunan kişilerden aramak istediğinizi seçin.

WhatsApp Sesli Arama
WhatsApp Sesli Arama

 

700 milyondan fazla kullanıcısı olan Whatsapp mesajlaşma özelliği ile operatörlerin Sms özelliğini geride bırakmıştı. Öyle ki yapılan araştırmaya göre 2014 yılında Whatsapp üzerinden 7 trilyon mesaj gönderilmiş. Sesli arama özelliğinin ücretsiz olarak sunulması ile Whatsapp oparatörlerin arama oranını hayli düşürecek gibi gözüküyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here