Whatsapp’ın sunmuş olduğu güzel özelliklerden biri de Whatsapp QR Kod özelliğidir. Whatsapp QR Kodunuzu oluşturup, kişilerin bu qr kodu okutarak sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda Whatsapp QR Kod nerede diye soranlar için QR Kod oluşturma, Whatsapp QR Kod sıfırlama (değiştirme) ve whatsapp qr kod ile kişi ekleme nasıl yapılır gibi konuları resimli olarak anlatacağız.

Whatsapp QR Kod Oluşturma

Birçok kişi whatsapp qr kodum nerede diye sormakta. İşte bunun için whatsapp qr kod oluşturmanız gerekiyor. Whatsapp QR kodu oluşturmak için aşağıdaki adımları yapmanız yeterlidir.

 • Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar bölümüne gelin.
 • Profil resminizin yanındaki QR Kod simgesine dokunun.
 • Ekranın üst kısmındaki Paylaş simgesine dokunarak, Whatsapp QR Kodu telefonunuza indirebilir, sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir veya mail olarak gönderebilirsiniz.
whatsapp qr kodum nerede
Whatsapp QR Kodu – iPhone
whatsapp qr kodu nerede android
Whatsapp QR Kodu – Android

Whatsapp QR Kodu Sıfırlama

Whatsapp QR Kodunu istediğiniz zaman sıfırlayabilir ve böylece QR kodunuzu değiştirebilirsiniz. Whatsapp QR kodunu sıfırladığınız zaman, qr kodunuz değişmiş olacak ve artık eski qr kodunuz ile size ulaşamayacaklar. Whatsapp QR Kodu sıfırlama işlemini hem android hem de iPhone kullanıcıları için resimli olarak anlatacağız.

 • iPhone kullanıcıları Whatsapp qr Kodunu değiştirmek için Ayarlar sekmesine gelip, Profil resmi yanında bulunan QR Kod simgesine dokunun. Açılan ekranın altında yer alan QR Kodunu Sıfırla diyerek QR Kodu sıfırlayabilirsiniz.

whatsapp qr kod sifirlama iphone

 • Android kullanıcıları Whatsapp qr kodu sıfırlamak için Ayarlar bölümüne gelip, Profil resmi yanında bulunan QR Kod simgesine dokunun. Açılan ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve açılan menüden QR Kodu Sıfırla seçeneğini seçin.

whatsapp qr kodu sifirlama android

Whatsapp QR Kod ile Kişi Ekleme

Whatsapp’ta Ayarlar bölümüne gelip, profil resminizin yanında yer alan QR Kod simgesine dokunarak açılan sayfada TARA butonu ile QR Kod ile kişi ekleyebilirsiniz. Veya aşağıdaki adımları yaparak da qr kod ile kişi ekleyebilirsiniz.

whatsapp qr kodu tarama android
Whatsapp QR Kod Tarama – Android
whatsapp qr kod tarama iphone
Whatsapp QR Kod Tarama – iPhone
 • Whatsapp Sohbetler sekmesinin üst kısmında bulunan Mesaj simgesine dokunun.
 • Açılan ekranda Yeni Kişi seçeneğini seçin.
 • Yeni Kişi ekleme sayfasının en altında yer alan QR kodu ile ekle seçeneğini seçin.
 • Açılan kameraya QR Kodu gösterin ve kişi ekleme işlemini tamamlayın.

whatsapp qr kod ile kisi ekleme

Whatspp QR Kod hakkında sormak istediklerinizi bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

 1. QR kodunu sıfırladiğimizda whatsap hesabım kapanırmı hesap değiştirmeden yeni QR kodu alabilirmiyim QR kodu avanatj ve dezavantajları nelerdir

  • Osman Çokgezer on

   Whatsapp QR kod sıfırlama, hesabınızı kapatmaz. QR kodunuz sizi qr kod ile başkalarının eklemesi veya mesaj göndermesi için kullanılır. İstediğiniz zaman QR kodunuzu değiştirebilirsiniz. Böylece sizi eski qr kodunuz ile başkalarının bulmasını engellemiş olursunuz.

Leave A Reply