Ana sayfa BLOG Whatsapp QR Kod Oluşturma, Sıfırlama ve QR Kod ile Kişi Ekleme

Whatsapp QR Kod Oluşturma, Sıfırlama ve QR Kod ile Kişi Ekleme

0

Whatsapp’ın sunmuş olduğu güzel özelliklerden biri de Whatsapp QR Kod özelliğidir. Whatsapp QR Kodunuzu oluşturup, kişilerin bu qr kodu okutarak sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda Whatsapp QR Kod nerede diye soranlar için QR Kod oluşturma, Whatsapp QR Kod sıfırlama (değiştirme) ve whatsapp qr kod ile kişi ekleme nasıl yapılır gibi konuları resimli olarak anlatacağız.

Whatsapp QR Kod Oluşturma

Birçok kişi whatsapp qr kodum nerede diye sormakta. İşte bunun için whatsapp qr kod oluşturmanız gerekiyor. Whatsapp QR kodu oluşturmak için aşağıdaki adımları yapmanız yeterlidir.

  • Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar bölümüne gelin.
  • Profil resminizin yanındaki QR Kod simgesine dokunun.
  • Ekranın üst kısmındaki Paylaş simgesine dokunarak, Whatsapp QR Kodu telefonunuza indirebilir, sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir veya mail olarak gönderebilirsiniz.
Whatsapp QR Kodu – iPhone
Whatsapp QR Kodu – Android

Whatsapp QR Kodu Sıfırlama

Whatsapp QR Kodunu istediğiniz zaman sıfırlayabilir ve böylece QR kodunuzu değiştirebilirsiniz. Whatsapp QR kodunu sıfırladığınız zaman, qr kodunuz değişmiş olacak ve artık eski qr kodunuz ile size ulaşamayacaklar. Whatsapp QR Kodu sıfırlama işlemini hem android hem de iPhone kullanıcıları için resimli olarak anlatacağız.

  • iPhone kullanıcıları Whatsapp qr Kodunu değiştirmek için Ayarlar sekmesine gelip, Profil resmi yanında bulunan QR Kod simgesine dokunun. Açılan ekranın altında yer alan QR Kodunu Sıfırla diyerek QR Kodu sıfırlayabilirsiniz.

  • Android kullanıcıları Whatsapp qr kodu sıfırlamak için Ayarlar bölümüne gelip, Profil resmi yanında bulunan QR Kod simgesine dokunun. Açılan ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve açılan menüden QR Kodu Sıfırla seçeneğini seçin.

Whatsapp QR Kod ile Kişi Ekleme

Whatsapp’ta Ayarlar bölümüne gelip, profil resminizin yanında yer alan QR Kod simgesine dokunarak açılan sayfada TARA butonu ile QR Kod ile kişi ekleyebilirsiniz. Veya aşağıdaki adımları yaparak da qr kod ile kişi ekleyebilirsiniz.

Whatsapp QR Kod Tarama – Android
Whatsapp QR Kod Tarama – iPhone
  • Whatsapp Sohbetler sekmesinin üst kısmında bulunan Mesaj simgesine dokunun.
  • Açılan ekranda Yeni Kişi seçeneğini seçin.
  • Yeni Kişi ekleme sayfasının en altında yer alan QR kodu ile ekle seçeneğini seçin.
  • Açılan kameraya QR Kodu gösterin ve kişi ekleme işlemini tamamlayın.

Whatspp QR Kod hakkında sormak istediklerinizi bize yorum kısmından sorabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here