Birçok kişinin normal sms mesajlarından Whatsapp’a geçişindeki en kritik özellik mavi tik yani okundu bilgisi özelliğidir. Whatsapp’ın okundu bilgisi özelliği sayesinde bir kişiye mesaj gönderdiğiniz zaman karşı tarafın gönderdiğiniz mesajı okuyup okumadığını görebilirsiniz. Peki whatsapp okundu bilgisi kapatınca ne olur?

Birçok kişi Whatsapp okundu bilgisi özelliğini kapatmak istemektedir. Daha önce sizlerle paylaştığımız yazımızda whatsapp okundu bilgisi kapatmayı anlatmıştık. Peki whatsapp okundu bilgisi kapatınca ne olur? Merak edilen bu soruyu kısaca cevaplayacağız.

Whatsapp Okundu Bilgisi Kapatınca Ne Olur?

Whatsapp okundu bilgisini kapatırsanız, okuduğunuz mesajlar karşı tarafta okundu olarak (mavi tik) gözükmez. Bunun yerine okuduğunuz mesajlar karşı tarafta beyaz iki tik (mesaj ulaştı) şeklinde gözükür. Bununla birlikte siz de karşı tarafın mesajı okuyup okumadığını göremezsiniz. Grup mesajlarında okundu bilgisi kapanmamaktadır.

Whatsapp okundu bilgisini kapatmak yukarıda anlattığımız gibi sadece mavi tik (okundu bilgisi) özelliğini devre dışı bırakmaktadır. Bunun dışında yine aynı şekilde mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.

Paylaş

Leave A Reply