Anasayfa Haberler Whatsapp, Nokia S40 Modelleri için Güncelleme Desteğini Kesti

Whatsapp, Nokia S40 Modelleri için Güncelleme Desteğini Kesti

0

Whatsapp, 31 Aralık’ta Nokia S40 işletim sistemiyle çalışan eski Nokia modellerine güncelleme desteğini keseceğini belirtti ve 1 Ocak itibariyle kesti. Bugünden itibaren Nokia 206, Nokia 208, Nokia 301, Nokia 515, Nokia Asha 201 ve 503 arası modeller artık Whatsapp güncelleme desteği alamayacak.

Yukarıda saydığımız Nokia modellerine sahip olan kullanıcılar için 1 Ocak üzücü bir haberle başladı. Bundan sonra Nokia S40 işletim sistemine sahip modeller Whatsapp’dan güncelleme desteği alamayacak.

Dünyanın en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, günde 1.5 milyar aktif kullanıcı tarafından kullanılıyor ve günlük 60 milyar mesaj gönderiliyor. Her geçen gün yeni özellikler eklenen uygulama, zaman içinde bazı modellerden de desteğini kesme kararı alıyor.

2017 yılında BlackBerry OSBlackBerry 10 ve Windows Phone 8.0 olan cihazlar için desteğini kestiğini duyuran Whatsapp, Nokia S40 modeli içinde güncelleme desteğini kesti. Whatsapp 1 Şubat 2020 tarihinde de iOS 7 ve eski sürümler ile Android 2.3.7  ve daha eski sürümler için desteğini keseceğini belirtti.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz