Ana sayfa Haberler Whatsapp Mesajlarına “İletildi” Özelliği Geldi

Whatsapp Mesajlarına “İletildi” Özelliği Geldi

0

Whatsapp, spam mesajların önüne geçmek ve kullanıcıların daha bilinçli bir şekilde mesajlaşmasını sağlamak için bugün yeni bir özelliğini devreye aldı. Test aşaması biten ve bugün Android ve iOS kullanıcılarına sunulan yeni özellik ile artık size gönderilen bir mesaj eğer başka bir sohbetten size iletilmişse mesajın üzerinde “İletildi” yazacak.

Whatsapp bugün yeni özelliğini Android ve iOS kullanıcılarına sundu. Artık aldığınız bir mesaj başka bir mesajdan size iletildiyse mesajın üzerinde “iletildi” ibaresi yer alacak. Whatsapp bu yeni özellik ile spam mesajların önüne geçmeyi hedefliyor. Bu özellik spam mesajlara tamamen bir önlem olmasa da spam mesajların hızla yayılmasını engelleyecektir.

Yeni özellik ile size gönderilen bir mesajın size mi yazıldığını yoksa başka bir mesajdan iletildiğini görebileceksiniz. Whatsapp’ın resmi blogunda yeni özellik böyle duyuruldu:

Paylaştıklarınız Hakkında Düşünceli Olun

WhatsApp, bugünden itibaren, hangi mesajların size iletildiğini belirtecektir. Bu ek içerik, birebir ve grup sohbetlerini izlemeyi daha kolay hale getirecek. Ayrıca arkadaşlarınızın veya akrabalarınızın gönderdikleri mesajların orijinal olup olmadığını ya da başka birinden gelip gelmediğini belirlemenize yardımcı olacak. Bu yeni iletilen etiketini görmek için telefonunuzda en son desteklenen WhatsApp sürümüne sahip olmanız gerekmektedir.”

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here