Whatsapp, son dönemlerde getirdiği yeni özellikler ile dikkat çekiyor. Yakın zamanda şirketin Android  uygulamasının renklerini güncellediğini gördük . Şimdiyse, Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma devi, yeni bir mesaj tepkisi özelliği üzerinde çalışıyor. Haberin detayları yazımızda.

Kısa süre önce WhatsApp bilgi kaynağı WABetaInfo tarafından keşfedilen özellik, sohbetlerdeki mesajlara emoji ile tepki vermeyi sağlıyor. Özellik yayına girdiğinde, kullanıcılar sohbetteki mesajlara kolaylıkla tepki verebilecekler. Bu konuyu bilmeyenler için, mesaj tepkisi özelliğinin Instagram, Twitter ve iMessage gibi diğer platformlarında ortak bir özellik olduğunu belirtelim. Bu özellik, kullanıcıların mesajlara çeşitli emojilerle tepki vermesini sağlıyor. Böylece kullanıcıların herhangi bir kelime yazmadan bir mesaja anında bir duygu iletebilmelerini sağlıyor.

Özelliğin popülaritesine atıfta bulunan WhatsApp, önümüzdeki günlerde platformundaki mesajlara emoji tepkileri için destek eklemek içinçalışıyor. Özellik şu anda geliştirme aşamasında, ancak WABetaInfo WhatsApp’ın yakın tarihli bir Android beta sürümünde bir uyumsuzluk tepkisi mesajı tespit etti.

WhatsApp tepki mesaji

Bunun dışında WhatsApp’a gelen emoji tepki özelliği hakkında henüz başka bir bilgi yok. Ancak WABetaInfo, WhatsApp’ın yakında bu özelliği uygulamanın beta sürümüne ekleyeceğini bildiriyor.

WhatsApp beta test kullanıcısıysanız, emoji reaksiyon özelliğine dikkat etmenizi öneririz. Ayrıca, özellikle ilgili gelişmeler hakkında sizi bilgilendiriyor olacağız. Bizi takipte kalın 🙂

Paylaş

Yorumdan çık