Ana sayfa Haberler Whatsapp Mesajları Google Drive’da Şifrelenmiyor!

Whatsapp Mesajları Google Drive’da Şifrelenmiyor!

0

Geçtiğimiz günlerde Google ve Whatsapp’ın aralarında anlaştıklarını ve artık Whatsapp mesajlarının tamamen ücretsiz ve sınırsız olarak Google Drive’a yedeklenebildiğini sizlerle paylaşmıştık. Ancak ortaya çıktı ki, Whatsapp mesajları Google Drive’da şifrelenmeden yedekleniyor.

Çoğunuzun bildiği gibi Whatsapp uçtan uca şifreleme kullanıyor. Uçtan uça şifreleme sayesinde gönderilen ve alınan mesajlara üçüncü kişiler erişemiyor ve yüksek güvenlik sağlanıyor. Geçtiğimiz gün Facebook’un sahibi olduğu Whatsapp ve Google arasında bir anlaşma yapıldı. Normalde 15 GB ücretsiz depolama alanı sunan Google Drive, artık whatsapp mesajlarının ve medyasının yedeklenmesini tamamen ücretsiz hale getirdi. O günden itibaren platformu kullanan kullanıcılar Whatsapp mesajlarının Google Drive’da şifrelenmeden yedeklendiğini fark etti.

Eğer çok önemli ve kimsenin ulaşmasını istemediğiniz mesajlarınız varsa size tavsiyemiz bunları sadece kendi telefonunuzda yedeklemenizdir.

Aslına bakılırsa Whatsapp mesaj ve medyalarının Google Drive’da şifrelenmeden yedeklenmesi çok da şaşırtıcı bir durum değil. Zira iPhone kullanıcılarının Whatsapp mesajları da iCloud üzerinde şifrelenmeden yedeklenmektedir.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here