Ana sayfa Haberler Whatsapp İşletmeler İçin Yeni Araçlar Geliştirdiğini Açıkladı

Whatsapp İşletmeler İçin Yeni Araçlar Geliştirdiğini Açıkladı

0

Her gün 1 milyardan fazla insanın kullandığı ve birbiriyle iletişim kurduğu Whatsapp yeni özellikler üzerinde çalıştığını duyurdu. Whatsapp kendi blogu üzerinden paylaştığı yazıda İşletmeler için yeni özellikler üzerinde çalıştığını duyurdu.

Whatsapp’ın popülerliğinin artmasıyla beraber birçok işletme Whatsapp hattı kurdu ve bu Whatsapp hattı üzerinden müşterilerine destek sunmaya başladı. Ancak bunun şuan çok amatör olduğunun farkında olan Whatsapp yetkilileri Whatsapp İşletme üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Whatsapp kendi blog sayfası üzerinden yaptığı açıklamada insanların whatsapp hattının güvenilir olduğunu anlaması için İşletme sayfalarının bir onay işaretine sahip olacağını açıkladı. Bu özellik twitter ve instagram’daki tanınmış kişi profili gibi olacağa benziyor.

Ayrıca küçük esnaflar için ücretsiz Whatsapp Business uygulaması daha büyük çaplı şirketler için ise daha kurumsal bir uygulamanın geliştirileceği belirtildi. Böylece havayolu şirketleri, e-ticaret siteleri gibi firmalar müşterilerine yaklaşan uçuşlar hakkında bilgi veya kargolanan eşya hakkında bilgi mesajı gönderebilecekler. Ayrıca şuan olduğu gibi tek bir kişi üzerinden tüm mesajları cevaplama yerine işletmeler için daha pratik çözümler sunulacak.

Kaynak : Whatsapp Blog


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here