Ana sayfa Haberler Whatsapp iOS Güncellemesi ile Medya Önizleme Özelliğine Kavuştu

Whatsapp iOS Güncellemesi ile Medya Önizleme Özelliğine Kavuştu

0

Dünyanın en popüler mesajlaşma ve görüşme uygulaması konumunda olan Whatsapp, iOS platformu için yeni bir güncelleme yayınladı. Yapılan yeni güncelleme ile artık Whatsapp’ı açmadan gelen medya öğelerini önizleyebileceksiniz.

iPhone kullanıcıları Whatsapp’ı güncelleyerek yeni özelliği kullanmaya başlayabilirler. Artık gelen resim ve videoyu görüntülemek için Whatsapp’ı açmak zorunda değilsiniz. Whatsapp’dan gelen medyaları görüntülemek için 3D dokunmatiği kullanarak Whatsapp simgesine dokunabilir veya bildirim merkezinde, mesajı sola çekip Görüntüle seçeneği ile gelen resim ve videonun ön izlemesini görüntüleyebilirsiniz.

Whatsapp’ın yeni özelliği olan medya önizlemesini kullanabilmek için cihazınızda iOS 10 veya üstü versiyon yüklü olması gerekmektedir. Güncelleme ile gelen diğer bir özellik ise Durum güncellemelerini hızla bulmak için Durum sekmesinde arama yapabilirsiniz.

Whatsapp’ın yeni özelliği medya önizleme özelliğinin Android platformuna ne zaman geleceği hakkında bir bilgi bulunmuyor ancak yakın zamanda Android platformuna da güncellemenin gelmesi bekleniyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here