Ana sayfa Haberler Whatsapp Görüntülü Konuşma Kişi Sınırını Arttırmaya Hazırlanıyor

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kişi Sınırını Arttırmaya Hazırlanıyor

0

Dünya genelinde yaşanan Covid-19 pandemisi birçok şirketin ve okulun online olarak internet üzerinden iş yapmasına neden oldu. Hal böyle olunca grup görüntülü konuşma programlarına olan ilgi arttı. Birçok uygulama ve program grup görüntülü görüşmelerde katılımcı sayısını arttı. Yeni gelen bilgilere göre Whatsapp da grup görüntülü ve sesli aramalarda 4 olan maksimum kişi sayısını arttırmaya hazırlanıyor.

Dünyada yaşanan pandemik birçok kişiyi evden çalışmaya yöneltti. Özellikle okullar ve bazı şirketler derslerini ve toplantılarını grup görüntülü programlar üzerinden yapmaya başladı. İlk etapta Zoom büyük bir talep yaşadı ancak ortaya çıkan açıklar insanları farklı arayışlara yönlendirdi. Skype uygulaması Toplantı özelliğini ücretsiz sundu. Google’un görüntülü görüşme uygulaması Duo, maksimum katılımcı sayısını %50 oranında arttırdı. Şimdi Facebook‘un sahibi olduğu Whatsapp da maksimum katılımcı sayısını arttırmaya hazırlanıyor.

Whatsapp’ın en son paylaşılan beta sürümünün derin kodlarında grup görüntülü konuşmacı sayısınında bir artış yapılacağı görülüyor. Şuan maksimum 4 kişinin katılabildiği grup görüntülü ve sesli aralar, diğer rakiplerinin oldukça gerisinde kalıyor.

Dünya genelinde en fazla kullanılan mesajlaşma ve görüntülü arama uygulaması olan Whatsapp’ın böyle bir hamle yapması oldukça mantıklı görünüyor. Umarız ki şuan 4 olan sayı 6 gibi komik bir rakama yükseltilmez. Şuan Whatsapp tarafından yapılan resmi bir açıklama yok. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here