Whatsapp’ta gelen mesajları başka numaraya yönlendirme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Gelen çağrıyı başka bir numara yönlendirme gibi whatsapp’tan gelen mesajları başka bir numara otomatik olarak yönlendirmek mümkün değildir. Ancak Whatsapp’ta gelen bir mesajı seçip başka bir numara iletebilirsiniz. Gelin şimdi bunu nasıl yapacağınız anlatalım.

Whatsapp Gelen Mesajları Başka Numaraya Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta gelen mesajı başka bir numaraya otomatik olarak yönlendirme özelliği yoktur. Ancak mesaj iletme özelliği vardır. Size gelen bir mesajı seçip, ilet özelliğini kullanarak mesajı başka birine iletebilirsiniz. Gelen mesajı iletmek için mesaja basılı tutun ve üst kısmında açılan menüden sağ köşede yer alan ilet simgesine dokunun. Açılan rehberden mesajı iletmek istediğiniz kişi/leri seçin ve mesajı gönderin.

whatsapp mesaj yonlendirme

Yukarıda anlattığımız gibi bir mesajı birine ilettiğiniz zaman, gönderdiğiniz mesajın üzerinde İletildi ibaresi yer alır. İletildi ibaresi geçtiğimiz yıllarda, Whatsapp’ın yalan/yanıltıcı mesajları önlemek ve mesajı yayan kişinin bulunmasını sağlamak için getirdiği bir yenilikti.

whatsapp iletildi

Whatsapp gelen mesajları yönlendirme hakkında aklınıza takılan soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık