Whatsapp duvar kağıdı değiştirme nasıl yapılır? Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, birçok kişiselleştirme seçeneği sunmaktadır. Bunlardan biri de duvar kağıdı değiştirme özelliğidir. Whatsapp’ın sohbet ekranındaki arka planını dileğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hem iPhone‘da hem de Android‘de Whatsapp duvar kağıdını değiştirme imkanı sunmaktadır. Whatsapp, kendi bünyesinde kullanabileceğiniz birçok hazır duvar kağıdı ve düz renk duvar kağıdı seçeneği sunmaktadır. Bunların yanı sıra telefonunuzda yer alan bir fotoğrafı da whatsapp sohbet ekranı duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz. Böylece sohbet ekranında sizin belirlediğiniz fotoğraf arka plan resmi olarak gözükecektir.

Whatsapp Duvar Kağıdı Değiştirme

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Ayarlar seçeneğini seçin. (iPhone’da sağ alt köşede, Android’de sağ üstde üç nokta)
  • Sohbetler seçeneğini seçin.
  • Sohbet Duvar Kağıdı seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada “Duvar Kağıdı Galerisi“, “Düz Renkler” veya “Fotoğraflar” seçeneklerinden birini seçebilir ve istediğiniz duvar kağıdını tercih edebilirsiniz.

whatsapp duvar kagidi degistirme

Duvar Kağıdı Galerisinde, Whatsapp’ın sunmuş olduğu hazır duvar kağıtlarını görebilirsiniz. Düz Renk menüsünde ise sadece düz renkli (sarı, kırmızı, beyaz vb.) renkler vardır. Fotoğraflar seçeneğinde ise telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflar veya telefonunuza indirdiğiniz duvar kağıtlarını görebilir ve bunları tercih edebilirsiniz.

Whatsapp Duvar Kağıdını Eski Haline Döndürme

Seçtiğiniz duvar kağıdı hoşunuza gitmediyse veya Whatsapp’ın varsayılan arka plan duvar kağıdına geri dönmek istiyorsanız bunu da menü üzerinden yapabilirsiniz. Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Duvar Kağıdı yolunu izleyin ve altta yer alan Duvar Kağıdını Sıfırla seçeneğini seçin. Böylece whatsapp duvar kağıdı eski orjinal haline geri dönecektir.

whatsapp duvar kagidi sifirla

Daha önce paylaştığımız Telefon Duvar Kağıtları yazımızdan en güzel duvar kağıtlarını indirebilir ve whatsapp sohbet duvar kağıdı olarak kullanabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık