Hepimizin telefon rehberinde gerekli gereksiz birçok kişi yer almaktadır. Whatsapp’ta paylaştığımız durumun rehberimizde yer alan tüm kişilerle paylaşılmasını istemeyiz. Neyse ki Whatsapp’ın durum bölümü için özel bir gizlilik ayarı yer almaktadır. Gelin şimdi whatsapp durumu belirli kişilerden nasıl gizlenir resimli olarak anlatalım.

Snapchat, Instagram ve Facebook’un ardından, Whatsapp’a da 24 saat sonra silinen fotoğraf paylaşma özelliği geldi. Whatsapp’ta paylaştığınız durumlar, varsayılan olarak rehberinizde yer alan tüm kişiler tarafından görülmektedir. Ancak rehberde yer alan bazı kişilerin whatsapp durumunu görmesini istemiyorsanız bunun için küçük bir gizlilik ayarı yapmanız gerekmektedir. Gelin şimdi whatsapp durum gizleme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Whatsapp Durum Gizleme

  • Whatsapp uygulamasını açın ve Durum sekmesine gelin.
  • iPhone’da ekranın sol üst köşesindeki Gizlilik, Android’de sağ üstteki üç nokta ve ardından Durum Gizliliği seçeneğine dokunun.
  • Açılan ekranda Şuanlar Hariç Kişilerimle Paylaş seçeneğini veya Sadece Şu Kişilerle Paylaş seçeneğini seçin.

whatsapp durum gizleme

  • Eğer whatsapp durumunu gizlemek istediğiniz kişi sayısı az ise Şunlar Hariç Kişilerimle Paylaş seçeneğini seçip, durumunuzu gizlemek istediğiniz kişileri seçin.
  • Eğer whatsapp durumunuzu az sayıda veya bir kişiyle paylaşmak istiyorsanız, Sadece Şu Kişilerle Paylaş seçeneğini seçin ve whatsapp durumunu görmesine izin verdiğiniz kişileri seçin.

Whatsapp Durumumu Sadece Bir Kişi Görsün

Örneğin sevdiğiniz kıza özel bir durum paylaşmak istiyorsanız ve whatsapp durumumu sadece bir kişi görsün diyorsanız, yukarıda anlattığımız gibi Durum bölümünde Gizlilik sekmesine gelin ve Sadece Şu Kişilerle Paylaş seçeneğine dokunun. Ardından whatsapp durumunuzu görmesini istediğiniz kişiyi seçin.

whatsapp durumumu sadece bir kisi gorsun

Whatsapp Durumunun Gizlendiği Anlaşılır mı?

Whatsapp durumunu birinden gizlediğiniz zaman karşı taraf bunu anlayamaz. Ancak rehberinizde yer alan başka bir kişinin durum sekmesinde sizin durumunuzu görüp, kendi whatsapp hesabından göremezse durumu anlayabilir.

Paylaş.

Yorum Yap