Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Whatsapp Destekleyen Telefonlar ve Cihazlar

Whatsapp Destekleyen Telefonlar ve Cihazlar

0

Whatsapp genel olarak Android, iPhone, Windows Phone, BlackBerry ve BlackBerry 10 akıllı telefonları desteklemektedir. Ayrıca Nokia S40 ve Nokia S60 model nokia telefonlarda Whatsapp’ı destekleyen telefonlardır.

Android işletim sistemi kullanan Samsung, HTC, LG, Huawei, Sony, Vestel ve diğer markalarda Whatsapp’ı kullanabilmeniz için android v2.1 veya üstü sürüm kullanmanız ve telefonunuzun internet bağlantısı ve şebekesinin olması gerekmektedir.

iOS işletim sistemi kullanan iPhone telefonlarda ise en az  iOS 4.3 sürüm gerekmektedir. Ancak sürümünüzü güncel tutmanız tavsiye edilmektedir.

BlackBerry telefonlar için OS 4.6, OS 4.7, OS 5, OS 6, OS 7 işletim sistemini kullanan ve Tam BIS(BlackBerry İnternet Servis) aboneliği olanlar whatsappı kullanabilirler.

Windows Phone‘da Whatsapp’ı kullanabilmeniz için Windows Phone 7.5 ve üstü versiyona sahip bir akıllı telefonunuzun olması gerekmektedir.

Whatsapp akıllı telefonlar için geliştirilmiştir. Whatsapp şuan için tablet ve diğer wi-fi kullanan cihazlar ile uyumlu değildir. Whatsapp’ın gelecek planlarında da tablet desteği düşünülmemektedir.

Whatsapp’ı akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz gibi Masaüstü, Laptop ve Dizüstü bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. Bilgisayar’da Whatsapp’ı kullanabilmeniz için gene bir akıllı telefona ve Whatsapp hesabına sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Whatsapp’ı bilgisayarınızda kullanma hakkında detaylı bilgiye Whatsapp Web Bilgisayara Nasıl Kurulur yazımızdan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın