Ana sayfa BLOG Whatsapp Çevrimiçi Görünme Kapatma

Whatsapp Çevrimiçi Görünme Kapatma [Yok!]

0

Bazı whatsapp kullanıcıları Whatsapp’ta çevrimiçi görünmeyi kapatmak mümkün mü diye sormaktadır. Birçok haber ve teknoloji sitesi çözüm yolu olduğunu söylese de bunlar sadece hit kazanmak için yazılan yalan yanlış yazılardır. Sorumuzun cevabı ise kesin bir HAYIR’dır. Whatsapp’ta çevrimdışı görünme diye bir seçenek bulunmamaktadır.

Whatsapp’ta çevrimiçi görünmeyi kapatma gibi bir seçenek Android telefonlarda ve iOS işletim sistemli iPhone’larda yoktur. Birçok kullanıcı Google’da bu sorunun cevabını aramakta ve bunun farkında olan iyi niyet yoksunu büyük haber siteleri insanları kandırmaktadır. Durum özelliğini kapatmayı gösteren bu siteler, sözüm ona böylelikle çevrimdışı göründüğünü iddia etmektedir. Ama bu kesinlikle doğru değildir. Durum özelliği kapatıldığı zaman Durumda paylaştığınız hikaye kimse tarafından görülmez. Ancak bu sizin whatsappta çevrimiçi olduğunuzu kesinlikle gizlemez.

Dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, birçok özelliği ile kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Okundu bilgisi, çevrimiçi görünme gibi özellikler, Whatsapp’ın mesajlaşma için kullanılmasında tercih sebepleridir. Ancak bazı kullanıcılar whatsapp’a giriş yapsalar bile, durumlarının çevrimiçi gözükmesini istememektedir. Hal böyle olunca bunun bir çözüm yolunu aramaktadırlar. Ancak whatsapp’ta sürekli çevrimdışı gözükme gibi bir seçenek şuan için bulunmamaktadır.

Whatsapp’ta okundu bilgisi ve son görülme zamanı kapatılabilmektedir. Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar > Hesap > Gizlilik yolunu izleyerek Son Görülme ve Okundu Bilgisini kapatabilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi çevrimiçi olmayı gizlemek mümkün değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın