Meta, yakın zamanda instagram için avatar özelliğini kullanıma sunmuştu. Şirket şimdi de Whatsapp için Avatar özelliğini kullanıma sundu. Whatsapp’ta oluşturduğunuz avatarı, profil resminiz olarak kullanabileceğiniz gibi avatarınızla birlikle gelen eğlenceli çıkartmaları arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilirsiniz. Bu yazımızda whatsapp avatar oluşturma ve kullanımını resimli olarak anlatacağız.

Whatsapp Avatar Nedir?

Whatsapp Avatar, emojilerden daha gelişmiş görsellere sahip ve sizin tarafınızdan kişileştirilmiş eğlenceli görsellerdir. Kendi avatarınızı oluşturduktan sonra, gülen, öfke, mutlu, sevgi, düşünceli gibi farklı duygu durumları için otomatik olarak çıkartmalar oluşturulur. Oluşturulan bu çıkartmaları, emoji gibi gönderebilir ve duygularınızı daha iyi ifade edebilirsiniz. Birine avatar çıkartması gönderdiğinizde ilgili kullanıcı bu çıkartmaya emoji ile ifade bırakabilir, bu mesajı yanıtlayabilir veya başkalarına iletebilir.

Whatsapp Avatar Oluşturma

  • Whatsapp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki … üç noktaya dokunup Ayarlar seçeneğini seçin. (iPhone’da sağ alt köşedeki Ayarlar)
  • Açılan Ayarlar sayfasında Avatar seçeneğini seçin. Eğer Avatar seçeneğini göremiyorsanız, Whatsapp’ı güncelleyin.
  • Açılan sayfada Avatarınızı Oluşturun butonuna dokunun.
  • Daha sonra açılan ekranlarda İleri deyin ve Avatarınızı (ten rengi, surat, burun, göz, kaş, çene, kıyafet vb.) özelleştirin ve Bitti diyerek Avatarınızı oluşturun.whatsapp avatar oluşturma

Whatsapp Avatar Kullanımı

Whatsapp avatarınızı, arkadaşlarınızla mesajlaşırken çıkartma olarak gönderebilir veya profil resmi olarak kullanabilirsiniz.

  • Avatar’ı profil resmi olarak kullanmak için: Whatsapp’ta Ayarlar > Avatar > Profil Fotoğrafı oluştur diyerek, Avatar’ı profil fotoğrafı olarak ayarlayabilirsiniz.whatsapp avatar profil fotoğrafı oluşturma
  • Whatsapp’ta Avatar’ı mesaj olarak göndermek için: Mesaj kutusunun yanındaki Emoji simgesine dokunun ve Altta açılan menüden Avatar simgesine dokunun.
  • Açılan Avatar sekmesinde, Tümü, Sevgi, Mutlu, Üzgün, Öfkeli, İfade, Hayat Tarzı gibi sekmeler arasından dilediğiniz avatarı seçip arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.whatsapp avatar gönderme

Whatsapp avatar kullanımı bu kadar kolay. Whatsapp avatar hakkında sizin düşünceleriniz neler?

İlginizi Çekebilir: Instagram Avatar Kullanımı

Paylaş.

Yorum Yap