Ana sayfa Haberler Whatsapp Artık Tamamen Ücretsiz

Whatsapp Artık Tamamen Ücretsiz

0

Bilindiği üzere Whatsapp‘ı indirmek ve ilk 1 yıl kullanmak ücretsiz sonraki yıllarda ise 0,99$ yıllık ücreti vardı. Ancak dün Whatsapp tarafından yapılan açıklamayla whatsapp tamamen ücretsiz olacağını ilan etti.

Peki whatsapp neden artık yıllık ücret almayacak veya bizi ileri ki zamanda neler bekliyor diye sorabilirsiniz. Bunun cevabını whatsapp kendi blogu üzerinden detaylı olmasa da açıkladı. Whatsapp yıllık ücretlendirmenin verimli çalışmadığını bunun en büyük sebebinin ise Whatsapp kullanan birçok kullanıcının geçerli bir kredi kartı veya banka kartı olmaması.

Whatsapp yıllık ücreti kaldırıldı peki ileride 3. parti reklamlar mı göreceğiz Whatsapp’da diye soruldu. Whatsapp uygulaması üzerinde 3. parti reklamların kullanılmayacağını belirtti. Bunun yerine tanıtım ve bilgilendirme şeklinde bir gelir modeline gidilecek. Bu konu hakkında tam bir detay verilmese de örnek vermek gerekirse ilgi duyduğunuz işletmeler hakkında bilgiler alacaksınız. Mesela THY ile sürekli uçuyorsanız THY seferleri, kampanyaları vb. bilgiler alabilecek ve Whatsapp üzerinden rezervasyon gerçekleştirebileceksiniz. Bunlar için kullanıcılar her hangi bir ücret ödemeyecek.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here