Whatsapp, grup görüntülü ve grup sesli aramalara katılımı kolaylaştırmak için Arama Bağlantısı Oluşturma özelliğini kullanıma sundu. Hem Android hem de iPhone kullanıcıları arama bağlantısı oluşturarak, bağlantıyı gönderdikleri kişilerin grup görüntülü görüşmelere ve grup sesli aramalara katılmasını sağlayabilirler. Bu yazımızda Whatsapp arama bağlantısı oluşturma ve whatsapp arama bağlantısı iptal etme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Whatsapp Arama Bağlantısı Nedir?

Whatsapp aynı anda maksimum 32 kişinin görüntülü görüşme veya sesli arama yapmasına imkan vermektedir. 32 kişiyi tek tek grup görüşmesine eklemek oldukça zahmetli bir iştir. İşte Whatsapp Arama Bağlantısı özelliği bunun için geliştirildi. Whatsapp arama bağlantısı, grup görüşmeniz için bir link oluşturmanızı ve bu linki görüşmeye katılacak kişilere göndererek kişilerin grup görüşmesine katılmasını sağlamaktadır.

Whatsapp Arama Bağlantı Oluşturma

  • Whatsapp uygulamasını açın ve Aramalar sekmesine gelin.
  • Ekranın en üstünde yer alan Arama bağlantısı oluştur yazısına dokunun.
  • Açılan sayfada arama bağlantısı oluşturulmuş olacaktır. Arama Türü‘ne dokunarak Görüntülü veya Sesli seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Whatsapp ile bağlantı gönder seçeneğiyle arama bağlantısını whatsapp’taki kişilerinize gönderebilir, Bağlantıyı Kopyala diyerek arama bağlantısını kopyalayabilir, Bağlantıyı Paylaş seçeneği ile arama bağlantısını mail, sms veya diğer gönderme seçenekleriyle paylaşabilirsiniz.whatsapp arama bağlantısı oluşturma

NOT: Whatsapp kullanan herkes bu bağlantıya girerek bu aramaya katılabilir. Bağlantıyı sadece güvendiğiniz kişilerle paylaşın. Görüşmeniz bittikten sonra aşağıda anlattığımız gibi arama bağlantısını iptal edin.

Whatsapp Arama Bağlantı İptal Etme

Whatsapp’ta aramalar ekranına gelip Arama bağlantısı oluştur seçeneğine her dokunduğunuzda size yeni bir arama bağlantısı oluşturulur ve eski oluşturmuş olduğunuz bağlantı iptal edilir. Yani oluşturduğunuz arama bağlantısını iptal etmek için yeni bir bağlantı oluşturmanız yeterlidir. Yeni oluşturduğunuz bağlantıyı kimseyle paylaşmayacağınız için de bir güvenlik sorunu söz konusu olmayacaktır.whatsapp arama bağlantısı iptal etme

Whatsapp arama bağlantısı hakkında merak ettiğiniz soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık