Anasayfa Haberler Whatsapp Android’e Parmak İzi Kilidi Geliyor

Whatsapp Android’e Parmak İzi Kilidi Geliyor

0

Geçtiğimiz Şubat ayında Whatsapp, iOS kullanıcıları için parmak izi kilidi özelliğini kullanıma sunmuştu. Android kullanıcıları uzun süredir Whatsapp’a parmak izi kilidi desteğinin gelmesini bekliyordu. Nihayet WhatsApp 2.19.221 beta sürümünde Parmak izi kilidi özelliği görüldü.

Yayınlanan Android WhatsApp 2.19.221 beta sürümünde, Whatsapp’a parmak izi kilidi desteğinin geldiği görüldü. Ayarlar kısmından dileyen kullanıcılar parmak izi kilidini aktifleştirebilecekler. Yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcılar dilerlerse, Whatsapp’ı her açtıklarında parmak izi okutulmasını sağlayabilirler. Ayrıca 30 saniye veya 5 dakika gibi bir seçenek seçilerek, bu süre sonrasında parmak izinin istenmesini sağlayabilecekler.

Yayınlanan Beta sürümünde kullanıcılar Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Parmak İzi kilidi yolunu izleyerek parmak izi seçeneğini aktifleştirebilirler.

 

Şuan üçüncü parti uygulamalar ile Whatsapp’a parmak izi güvenliği eklenebiliyor. Yakın zamanda böyle bir ihtiyaç kalmayacak. Şuan Android kullanıcıları için bu özelliğin ne zaman geleceği açıklanmadı ancak yakın bir zamanda Android kullanıcıları için Whatsapp’a parmak izi kilidinin gelmesini bekliyoruz.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz