Ana sayfa Haberler Whatsapp Android Gingerbread’i 2020 Yılına Kadar Destekleyeceğini Açıkladı

Whatsapp Android Gingerbread’i 2020 Yılına Kadar Destekleyeceğini Açıkladı

0

Dünyanın en popüler mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama uygulaması olan Whatsapp, Android Gingerbread için 1 Şubat 2020 tarihinde desteğini sonlandıracağını açıkladı.

Android 2.0 Gingerbread geçtiğimiz ayın verilerine göre Android platformunda %0.3‘lük bir kullanım oranına sahip. Görece az bir kullanıcı tarafından kullanılan eski android sürümü için Whatsapp 2020 yılında desteğini sonlandıracağını açıkladı.

Whatsapp 1 Şubat 2020 yılında Android Gingerbread için desteğini sonlandıracak. Aynı şekilde eski bir iOS sürümü olan iOS 7 için de aynı tarihte Whatsapp’ın desteği sonlanacak.

Whatsapp, eski OS sürümleri için uzun yıllar destek sundu. Yapılan açıklamayla beraber Whatsapp’ın eski Android sürümü için 10 yıl destek sunmuş olacağının altını çizelim. Whatsapp’ın böyle bir karar almasının sebebi uygulamanın yeni sürümlerinin daha stabil çalışması için diyebiliriz.

WhatsApp ayrıca Nokia S40 platformu için desteğini bu yıl 31 Aralık’ta sona erdirecek.

Facebook 2014 yılında Whatsapp’ı satın aldı ve henüz uygulamanın bir gelir kaynağı bulunmuyor. Daha önce yıllık ücreti bulunan uygulama uzun zamandır ücretsiz olarak hizmet veriyor. İlerleyen dönemlerde şirketin Whatsapp için nasıl bir gelir kaynağı yaratacağını bekleyip göreceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here