Ana sayfa Haberler Whatsapp 2 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Whatsapp 2 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

0

2009 yılında kurulan Whatsapp, 19 Şubat 2014 yılında Facebook tarafından satın alındı. 2014’de Facebook tarafından satın alındığında Whatsapp’ın 500 milyon kullanıcısı vardı. Whatsapp, resmi blogu üzerinden güncel verilerini paylaştı ve 2020 itibariyle 2 milyar kullanıcı sayısına ulaştıklarını duyurdu.

Dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması konumunda olan Whatsapp, hızlı büyümesini sürdürüyor. Whatsapp resmi blogu üzerinden yapılan duyuruda uygulamanın 2 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı paylaşıldı. Paylaşılan gönderi de özellikle kullanıcı gizliliği üzerinde durulduğu dikkat çekti.

2014 yılında 500 milyon kullanıcıya sahipken Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, 2016 yılında 1 milyar, 2018 yılında 1,5 milyar kullanıcı sayısına ulaştı. Tarih 2020’yi gösterdiğinde ise uygulama 2 milyar kullanıcıya ulaştı.

Whatsapp, mesajlaşma, görüntülü görüşme, grup sohbeti, grup görüntülü sohbeti, kolay kullanımı ve özellikle uçtan uca şifreleme ile sağladığı güvenlik ve gizlilik sayesinde kullanıcıların beğenisini topladı.

Whatapp tarafından paylaşılan blog yazısında:

“Ne kadar çok kullanıcıyı birbirine bağlıyorsak o kadar da çok korumamız gerektiğini biliyoruz. Hayatımızı çevrimiçine daha çok yönelttikçe de sohbetlerimizi korumak her zamankinden daha fazla önem kazanıyor.

Bu nedenle WhatsApp kullanılarak gönderilen her bir özel mesaj koşulsuz olarak uçtan uca şifreleme ile korunur. Güçlü şifreleme, WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz bilgileri güvende tutan ve sizi bilgisayar korsanlarından ve suçlulardan korumaya yardımcı olan kırılmaz dijital bir kilit gibi çalışır. Mesajlar yalnızca telefonunuzda tutulur ve biz dahil başka hiç kimse mesajlarınızı okuyamaz veya çağrılarınızı dinleyemez. Özel görüşmeleriniz sizinle kalır.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: https://blog.whatsapp.com/10000666/Two-Billion-Users–Connecting-the-World-Privately


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here