Ana sayfa Haberler watchOS 3 Tanıtıldı İşte Özellikleri

watchOS 3 Tanıtıldı İşte Özellikleri

0

Apple WWDC 16 etkinliğinde Apple Watch’un yeni işletim sistemi watchOS 3’ü tanıttı. iOS 10’da olduğu gibi watchOS 3 ile de kullanıcıları birçok yenilik bekliyor. Beta 1 sürümü yayınlanan iOS 10 Eylül ayında kullanıcılara sunulacakken watchOS 3’ün de Eylül ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor. watchOS 3 yenilikleri neler ? Tüm ayrıntıları ile haberimizde.

watchOS 3, watchOS 2’ye göre tam 7 kat daha hızlı çalışacak. watchOS 2’de can sıkıcı olan uygulama arası geçiş süresi bu sayede tarih olacak.

watchOS 3 ile gelen en büyük yeniliklerden biri de güncelleme ile birlikte Apple Watch, iPhone’dan bağımsız olarak çalışabilecek.

Dock özelliği diğer dikkat çeken bir yenilik. Dock ile sık kullandığınız uygulamaları Dock’a ekleyip hızlı bir şekilde erişebileceksiniz.

watchOS 3 güncellemesi ve Scribble uygulaması ile Apple Watch ile mesaj yazmak artık çok rahat bir hal alacak.

Güncelleme ile kişisel güvenliğimiz için de güzel bir uygulama geliştirilmiş. Acil durumlarda konumuzu önceden belirlediğiniz yakınlarınıza gönderebilecek ve 911 aranabilecek. Bu özellik büyük ihtimalle Türkiye’de de kullanılabilir olacak.

Apple Watch’un en çok kullanıldığı alanlardan biri olan Fitness ve Sağlık uygulamaları  watchOS 3 güncellemesinde unutulmamış ve birçok yeni özelliğe kavuşmuş olacak. Artık yapmış olduğunuz günlük sporları arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderebilecek ve arkadaşlarınızla karşılaştırma yapabileceksiniz. Apple çok güzel bir düşünce ile tekerlekli sandalyeli kişiler için “tekerlek çevirme zamanı” programı geliştirmiş.

Yukarıda saydığımız özelliklerin dışında watchOS 3 güncellemesi ile birçok yeni kadran, yenilenmiş Denetim Merkezi, Breathe (Derin nefes alma) uygulaması gibi birçok yenilik var.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here