Anasayfa Operatörler Vodafone’dan Dakikayı İnternete Dönüştüren Gani Tarifeler

Vodafone’dan Dakikayı İnternete Dönüştüren Gani Tarifeler

0

Vodafone’dan dakikaları internet olarak kullandıran yepyeni bir tarife geldi: Gani Tarifeler. Faturasız hat kullanıcıları için hazırlanan Gani tarifelerde, internet GB cinsinden değil dakika cinsinden hesaplanıyor. Sahip olunan dakikalar hem konuşmalarda hem de internet kullanımında kullanılıyor.

Gani tarifeler, alışılmış tarifelerden çok farklı. Gani Dakika olarak adlandırılan dakikalar hem konuşmalarda kullanılıyor hem de internet kullanımında kullanılıyor. Örneği 10 dakika aktif olarak internette gezinir, video izler veya veri indirirseniz gani dakikalarınızdan 10 dakikanız düşürülüyor. Aynı şekilde 10 dakika konuşmanızdan da 10 gani dakikanız düşürülüyor.

100 MB boyutundaki HD bir videoyu 3 dakikada izlerseniz 3 dakika gani dakikanız gidiyor. 1 dakikalık periyotlarla hesaplanan kullanımlarda eğer 1 dakika içindeki kullanılan veri 100 KB’dan az ise dakikanız düşmüyor. Yani whatsapp’dan gelen okunmamış bir mesaj, arkaplanda çalışan havadurumu aracı ve diğer arka plan uygulamaları dakikalarınızı düşürmüyor.

Gani M, Gani L ve Gani XL olarak üç farklı Gani tarifesi bulunuyor.

Gani M tarifesi: 20 TL, 700 Gani Dakika ve Her Yöne 100 SMS
Gani L tarifesi: 25 TL, 1500 Gani Dakika ve Her Yöne 100 SMS
Gani XL tarifesi: 35 TL, 3000 Gani Dakika ve Her Yöne 100 SMS

Vodafone Gani tariflerinden son 30 gün içinde yeni hat tahsisi veya numara taşıma ile gelen faturasız Vodafone müşterileri yararlanabiliyor. Gani tarifelerde internet için 30 GB adil kullanım kotası bulunuyor. Eğer 30 günlük süre içinde 30 GB internet kullanırsanız kalan Gani dakikalarınız siliniyor ve tekrar kullanım yapabilmek için yükleme yapmanız gerekiyor.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz