Ana sayfa Kategoriler Operatörler Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır ?

62

Vodafone faturalı hat sahipleri istedikleri takdirde kullanmış oldukları telefon numarasını değiştirebilirler. Mevcut olan hattınızı iptal edip yeni bir hat almaktansa numara değiştirme işlemi daha mantıklı ve ekonomiktir. Gelin şimdi Vodafone numara değiştirme nasıl yapılır? ve ücreti ne kadardır anlatalım.

Vodafone, faturalı hat kullanan müşterilerine numara değiştirme hizmeti vermektedir. Numara değiştirmenin yeni hat almaya göre avantajı, mevcut haklarınızın aynı kalması ve yeni hattınıza aktarılmasıdır. Faturasız hat kullanıcıları içinse numara değiştirme hizmeti verilmemektedir.

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Vodafone müşteri hizmetlerini (542 veya 0542 542 00 00) arayarak veya Vodafone Bayisine giderek numara değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Numaranızın başındaki 054 rakamından sonra gelen rakamlardan istediğinizi değiştirebilirsiniz. Yani isterseniz ilk 3-4 rakamı aynı tutabilir ve sondaki rakamları değiştirebilirsiniz. Veya isterseniz sadece ilk 4 rakamı veya sadece sondaki 1 rakamı değiştirebilirsiniz.

Vodafone numara değiştirme talebinde bulunduğunuz zaman almak istediğiniz yeni bir numara varsa bunu müşteri hizmetlerine bildirebilirsiniz. Almak istediğiniz numara kontrol edilir ve eğer başka biri tarafından kullanılmıyorsa o numara size tahsis edilir. Numara değiştirme işleminin en büyük avantajlarından biri sahip olduğunuz mevcut hakların yeni numaranıza aktarılmasıdır.

Vodafone Numara Değiştirme Ücreti

Vodafone numara değiştirme işleminin ücreti 2022 itibariyle 53,2 TL‘dir. Hem yeni hat almanın maliyeti, hem de mevcut hakların yeni hattınıza aktarılması düşünüldüğünde numara değiştirme işlemi daha avantajlı gelmektedir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

62 YORUMLAR

 1. Meraba hattım suan Türk Telekom,Vodafone geçiş yapmak istiyorum oraya geçince son hanelerini değiştrebilirmiyım ..olmuyor dediler ama ..yada turk telekomda değştirıp Vodafone geçmem lazım galiba..

 2. Ben 3 gün önce numarami turktelekoma taşidim numaramin son hanelerini değişmek istiyorum.Kaç kez musteri hizmetlerini aradim fakat yeni geçiş yaptm için numarami ancak 6 ay sonra değiştirebilir mişim?

 3. 3 gün önce Türktelekom faturasızdan vodafone a geçiş yaptım ,numaramı değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım?

 4. merhaba numaramın son iki rakamını değiştirmek istiyorum 1 bucuk ay oldu hattımı alalı bi süresi varmı acaba değiştirmak için

 5. Ben numaramı değiştirmek istiyorum vodafone ye TÜRKCELL den geçmiştim 3 yada 4 yıl önce ne yapmam gerekiyor

 6. 7000 i aradım ve numara değişikliği yapmak istiyorum dedim numarayı seçtim fakat numarayı değiştirmediği halde olan 28 liramı da aldı bu nedendir?

 7. MERHABA BENİM HAT TÜRKTELEKOMDU VODOFONE TAŞIDIM HATTIMI ŞİMDİ NUMARAMI DEĞİŞTİREMİYORUM NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 8. Benim vodafon faturalı hattımda cihaz alımı var numara degiştiremek istiyorum ama eşimin üzerine hattım ben arasam degiştirebilirmiyim numaramı

 9. Merhaba bende numaramı değiştirmek istiyorum fakat türk Telekom girişli olduğu için değiştirme olmuyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 10. Merhaba ben dün numaramı değiştirmek için müşteri temsilcisini aradım numarayı da seçtim ama hala değişmedi size mesaj gelecek bir saat sonra dediler ama gelmedi bayiye gittim biz yapamıyoruz dediler ne yapmam gerekiyor ?

 11. Hattiimi 1 hafta önce turkcell den vodafone tasidim faturaliyim numaramin son 4 hanesini nasıl degistirebilirim ve ücreti nedir yardimci olur musunuz?

 12. Numara degistiginde baskasinda ekliyimya gene arayabilirlermi yoksa rehberimdeki herkese yeni nunarami verecem eski numaramdan uladabilirlermi bana yoksa yeni numaradanmi ulascaklar yani degistirdigimde eski numaramdan ekli olanlar ulasabilirlermi bana

 13. Vodafone faturalı hattımı ne müşteri hizmetlerinden ne de cep merkezlerinden değiştiremiyorum numaramı. Ne yapmam gerekiyor

 14. Ben müşteri hizmetlerinden numara değişikliği talebi yaptım kabul edildi yeni numara verildi 1 saate kadar SMS ile bilgilendirileceksiniz dediler ama halen ses soluk yok numara değiştirme ne kadar zaman aliyor

 15. Telefon numaramın alt yapı numarası farklı olduğu için numaramı değiştiremiyorum ama değiştirmem lazım napabilirim

 16. MÜŞTERİ HİZMETLERİNE BAĞLANAMADIĞIMIM İÇİN NUMARAMI DEĞİŞTİREMİYORUM BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNZ

  • Müşteri hizmetlerine bağlanmadan gidip en yakın subeden değiştirebilirsiniz ayrıca daha çok numara seçenekleri mevcut

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın