Twotoo robot süpürge, 8.000pa‘lık bir emiş gücüne sahiptir. Bu değer ortalama robot süpürgelerin emiş gücünün üç katıdır. Bu özellik tek başına birçok birçok kullanıcı, teknoloji meraklısı ve robovac geliştiricisini şok etmeye yetiyor. Hatta bazıları ne kadar güçlü olduğunu duyduğu zaman buna inanamıyor. Gelin isterseniz bu robot süpürgenin neler yapabildiğine bakalım.

Öncelikle 8.000pa ne kadar güçlü bunu anlamaya çalışalım. Ecovacs’ın Ekim ayı amiral gemi robot süpürgesi X1 OMNI, 5.000 pa’lık bir emiş gücüne sahiptir. Pazarın bir diğer güçlü üyesi iRobot i7+ ise 3.000pa emiş gücüne sahiptir ki, Twotoo bunun neredeyse 2.5 katı güce sahip. Peki bu iki robot vakum süpürgeyi geride bırakan gizemli oyuncu kim?

tt1

Evet bu güçlü robot süpürge, gelişmekte olan yüksek teknoloji ev aletleri markası olan TWOTOO’dan. Peki ama reklamı yapılan vakum var mı? Gerçek temizlikte gerçekten 8,000pa’ya ulaşabilir mi? Bu soruları cevaplamak için bazı inceleme uzmanlarına ulaşıldı ve bir dizi testler yapıldı.

Tahıl gibi normal atıklar ve bazı ağır ağırlıklar yere atıldı. Xg M4 * 15 vida gibi… TWOTOO vidalara çarptığında emiş gücünü artırdı ve hepsini zahmetsizce aldı. Toz kutusunda dönen vidaların şiddetli sesini duyabiliyorduk. Uzmanlar, ‘Hızlı ve sert’ dedi. Ayrıca 2.700pa, 3.00pa, 4.000pa ve 5.000pa olduğunu iddia eden diğer dört robot vakum da test edildi. Hiçbiri tüm vidaları temizlemedi. Hatta bazıları sıkıştı ve kapandı.

Uzmanlar, zorlu bir zemin üzerinde başka bir grup test gerçekleştirdi: 5㎡ civarında bir halının üzerine saç, un ve fasulye gibi atıklar döküldü. Geçen seferkiyle aynı şekilde, TWOTOO halıyı algıladığında emiş gücünü artırdı. 5 dakikadan daha kısa bir sürede iki kez belirli bir rota aldı ve dolu bir toz kutusuyla (240ml) süpürme işlemini tamamladı. Aynı temizlik süresinde, diğer dört yarışmacı 78ml, 102ml, 134ml ve 151ml kir toplayabildi. İkinci en iyi süpürge bile TWOTOO’nun neredeyse 100 ml gerisinde kaldı. Uzmanlar, daha önce hiç bu kadar büyük bir fark görmediklerini söyledi.

tt2

Uzmanlara göre 8.000 pa’lık emiş gücüyle bu performans, robot vakum geliştirmede bir kilometre taşı olacak.

Diğer özelliklere gelince, TWO’nun navigasyonu ve engellerden kaçınması da etkileyici. En yeni 3D ToF ve AI binoküler engellerden kaçınma teknolojileriyle donatılmış TWOTOO, şüphesiz endüstri lideridir. Engellerden kaçınma yeteneği, bir robot vakumunun ne kadar akıllı olduğunun önemli kriterinin başında gelir. Evin içinde ne kadar iyi dolaştığını ve acil durumlarda nasıl davranacağını belirler. Bu açıdan TWOTOO, yeni nesil akıllı robot elektrikli süpürgelerin iyi bir temsilcisidir.

Bunun dışında 4.000vpm süpersonik paspaslama, 4 seviyeli su kontrolü, süpersonik halı algılama, 3.5 saatlik maksimum çalışma süresi, akıllı sesli komut gibi özelliklerin hepsini olağanüstü TWOTOO’da görebilirsiniz. Tüm yönleri göz önüne alındığında, Twotoo en iyi seçimlerden biridir.

Robot vakum endüstrisinde daha fazla yenilik ve teknolojik devrim görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık