Ana sayfa Haberler Twitter’da Takipçi Sayısı Neden Düşüyor ?

Twitter’da Takipçi Sayısı Neden Düşüyor ?

0

Twitter son günlerde bahar temizliği yapmaya başladı. Twitter daha sağlıklı bir ortam oluşturmak ve güven ortamı sağlayabilmek için spam bot hesapları ve yalan haber yayan hesapları son hız kapatıyor. Şimdiyse kilitli olan hesaplar silinmeye başladı. Kilitli hesapların silinmesi de takipçi sayınızın düşmesine neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın Mayıs ve Haziran ayında toplam 70 milyon hesabı askıya aldığını sizlerle paylaşmıştık. Ayrıca Temmuz ayında da hesap kapatma işlemlerinin son hız ilerlediğini belirtmiştik. Twitter’ın şuan 330 milyon kullanıcısı var. İfade özgürlüğü temelinde kurulan Twitter, özellikle son zamanlarda trol hesaplar ve bot hesaplarla gündeme gelmeye başladı. Ve bu durum platformun güvenilirliliğini sarstı. Bu durumu tersine çevirmek isteyen platform bahar temizliğine girişti.

Twitter, konu ile ilgili yaptığı açıklamada kilitli hesapları kapattığını belirtti. Ortalama olarak her hesabın 4 takipçi kaybettiği belirtildi. Ancak yüksek takipçi sayısına sahipseniz bu sayı katlanarak artacaktır. Durumdan en çok etkilenenler ise siyasetçi, sanatçı gibi tanınmış hesaplar oldu.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here