Twitter sohbet odası açma nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Clubhouse ile popüler olan Sesli sohbet odalarından sonra, Twitter hızlı bir adım attı ve Spaces (Sohbet odaları) özelliğini hem android hem de iOS kullanıcılarına sundu. Gelin şimdi twitter sohbet odası nasıl kurulur tüm detaylarıyla anlatalım.

Twitter, geçtiğimiz Aralık ayında Spaces (sohbet odaları) özelliğini bir grup iOS kullanıcıyla özel beta sürümünde test etti. Daha sonra testler Android tarafında da devam etti. Nihayet Sohbet Odaları özelliği hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunuldu. Ancak testler halen devam ettiği için, sohbet odasına katılma herkese açık olsa da sohbet odası açma özelliği sadece belirli bir iOS kullanıcısına açılmış durumda. Yakın zamanda hem android hem de ios tarafında tüm kullanıcılara açılacaktır. Gelin şimdi biz sohbet odası oluşturma işlemini anlatalım.

Twitter Sohbet Odası Açma

  • Twitter uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki + simgesine dokunun.
  • Açılan menüden Spaces (Sohbet Odası) seçeneğini seçin.

twitter sohbet odasi acma 1

 

  • Sohbet Odasına daha fazla kişinin giriş yapması ve sohbetin hangi konuda olduğunu belirtmek için sohbet odasına bir isim verin ve Start Your Spaces (Sohbet Odasını Başlatın) butonuna dokunun.

twitter sohbet odasi baslatma 1

  • Bir Spaces (Alan) kurduğunuz zaman mikrofonunuz varsayılan olarak kapalı olarak gelecektir. Sol alt köşedeki mikrofon simgesine dokunarak mikrofonunuzu açabilirsiniz.

twitter sohbet odasi mikrofon 1

Twitter Sohbet Odasına Kişileri Davet Etme

Twitter sohbet odasına insanları davet etmek için üç farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Daveti Twitter DM’leri aracılığıyla gönderebilir, Alan bağlantısını tweetleyebilir veya diğer platformlarda paylaşmak için bağlantıyı kopyalayabilirsiniz. Bunlardan herhangi birini yapmak için ekranın sağ alt köşesindeki Paylaş simgesine dokunun ve açılan menüden istediğiniz davet yöntemlerini tercih edin.

twitter sohbet odasi davet gonderme 1

Katılımcıları Davetliler bölümünden yönetebilirsiniz. Buradan konuşmacıları ve dinleyicileri görüntüleyebilir, dinleyicilerden gelen konuşma isteklerini onaylayabilirsiniz.

twitter sohbet odasi kisiler 1

Twitter Sohbet Odasına Katılma

Sohbet Odası açan kişiyi takip ediyorsanız, Hikayeler kısmının o kişiyi mor bir daire içerisinde göreceksiniz. Üzerine dokunabilir ve katılmak için “Bu sohbet odasına katıl” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

twitter sohbet odasina katilma

Dinleyici veya konuşmacı olarak katılma seçeneğiniz vardır, ancak sohbet odasında konuşabilmeniz için toplantı sahibinin konuşma isteğinizi onaylaması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Twitter Sohbet Odaları Nasıl Bulunur?

Paylaş

2 yorum

    • Osman Çokgezer on

      Evet, şuan sadece belirli sayıda iOS kullanıcısı açabiliyor ancak kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar açabilecek.

Yorumdan çık