Twitter, Clubhouse uygulamasıyla popüler hale gelen sesli sohbet özelliğini kendi bünyesine Sohbet Odaları (Spaces) olarak kattı. Şuan Android ve iOS platformunda Twitter Sohbet odalarına giriş yapılabiliyor. Peki farklı sohbet odaları nasıl keşfedilir? Bunu yazımızda sizlere anlatacağız.

Sesli Sohbet odaları, sosyal medya platformlarına yeni bir boyut kazandırdı. Clubhouse uygulaması ile popüler hale gelen sesli sohbet özelliğini Twitter, Spaces (Sohbet Odaları) özelliği ile kendi bünyesine kattı. Android ve iOS kullanıcılarına açılan Sohbet Odaları özelliği Türkiye’de dahil olmak üzere tüm kullanıcılara açıldı. Bizim yaptığımız denemelerde (11.04.2021) Sohbet Odası oluşturma özelliği henüz tüm kullanıcılara gelmese de (sadece kısıtlı sayıda iOS kullanıcısına sunulmuş durumda), sohbet odalarına katılma özelliği tüm kullanıcılara gelmiş durumda. Peki sohbet odalarını nereden görebilir, farklı konulardaki twitter sohbet odalarını nasıl bulabiliriz?

Twitter Sohbet Odası Arama Nasıl Yapılır?

Twitter’da, aktif sohbet odalarını aramak için yapmanız gereken arama kutucuna “twitter.com/i/spaces” yazıp arama yapmaktır. Ayrıca canlı yayında olan sohbet odalarını görüntülemek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Fakat bilmeniz gerekir ki, yukarıdaki yöntemle sadece Tweet olarak paylaşılan sohbet odalarını görebilirsiniz.

Twitter şuan kullanıcıların Spaces Odalarını (Sohbet Odalarını), keşfetmesi için her hangi bir buton bağlantı sunmuyor. Bu özellik gelene kadar anlattığımız yöntem ile Sohbet Odalarını bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Twitter Sohbet Odası Nasıl Açılır?

Paylaş

Yorumdan çık