Ana sayfa Haberler Twitter Şifrenizi Değiştirmenizi İstiyor

Twitter Şifrenizi Değiştirmenizi İstiyor

0

Dün yani 3 Mayıs 2018 tarihinde Twitter’a giriş yapanlar “Hesabınızı Güvende Tutun” uyarısıyla karşılaştılar. Twitter yaptığı açıklamada kullanıcıların güvenliği için şifrelerini değiştirmelerini önerdi.

Twitter dün kullanıcılarını şifrelerini değiştirmeleri için uyardı. Bunun sebebini açıklayan Twitter mesajında şöyle deniliyor: “Twitter hesabın için şifre belirlediğinde, şirketteki kimsenin görmemesi için bir maskeleme teknolojisi kullanırız. Geçtiğimiz günlerde, şifreleri maskelenmemiş olarak dahili günlükte saklayan bir hata belirledik. Hatayı düzelttik ve araştırmalarımıza göre herhangi biri tarafından bir ihlal veya kötüye kullanım söz konusu değil. En kötü ihtimali düşünerek, bu şifreyi kulladığın tüm hizmetlerde şifreni değiştirmeni rica ediyoruz.

Yukarıdaki metinde ve görselde gördüğünüz gibi aslında Twitter her ne kadar önemli bir açık olmadığını söylese de büyük bir açık olduğu görülüyor. Büyük bir açık olmasa veya ileride sorun teşkil edecek bir durum söz konusu olmasa kimseden şifrelerini değiştirmeleri istenmez. Ayrıca en dikkat çeken şey kullanıcıların sadece Twitter şifrelerini değil, eğer başka hesaplarında da aynı şifreyi kullanıyorlarsa onun da şifresini değiştirmeleri gerektiğini söylemeleri.

Facebook’un geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Cambridge Analytica skandalında sonra Twitter’da da büyük bir skandal patlarsa artık şaşırmayacağız.

Twitter hesabınızın şifresini değiştirmek için buraya tıklayabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here