Ana sayfa Haberler Twitter Lite, Türkiye ve 21 Ülkede Kullanıma Sunuldu

Twitter Lite, Türkiye ve 21 Ülkede Kullanıma Sunuldu

0

Twitter’in, düşük bağlantı hızına ve düşük donanımlı cihaz kullananlar için geliştirilmiş olan Twitter Lite versiyonu bugünden itibaren Türkiye’de dahil olmak üzere 21 ülkede kullanıma sunuldu.

Sadece 3 MB boyuta sahip olan Twitter Lite artık Google Play üzerinden indirilebilir durumdu. Aslında geçtiğimiz yıl Twitter Lite kullanıma sunulmuştu. Ancak gelişmemiş ülkelerdeki kullanıcılar uygulamayı indirebiliyordu. Bugün itibariyle Türkiye’ninde içinde bulunduğu 21 ülkede daha kullanıma sunuldu.

Twitter Lite, Twitter uygulamasının hemen bütün temel özelliklerini barındırıyor. Uygulama bazı özellikleri kısıtılıyor ve GIF, JPEG gibi görüntüleri siz görüntülemek istediğiniz zaman gösteriyor. Böylelikle veri kullanım oranını %70’e varan oranda düşürmeyi başarıyor.

Twitter Lite’nin kullanıma açıldığı ülkeler ise şunlar: Arjantin, Belarus, Dominik Cumhuriyeti, Gana, Guatemala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Nikaragua, Paraguay, Romanya, Türkiye, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Yemen ve Zimbabve.

Buradaki bağlantıya tıklayarak Google Play üzerinden Twitter Lite uygulamasını ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here