Ana sayfa Haberler Twitter 2 Ayda 70 Milyon Hesabı Askıya Aldı

Twitter 2 Ayda 70 Milyon Hesabı Askıya Aldı

0

Twitter geçtiğimiz Mayıs ve Haziran ayında 70 milyon hesabı askıya aldığını duyurdu. 2016 ABD başkanlık seçimlerine Rusya’nın Twitter üzerinden müdahale etmesiyle gündeme gelen sahte hesaplar sonrası, Twitter güvenlik önlemlerini artırdı.

İnsanların düşüncelerini özgürce ifade etmesini sağlayan Twitter son zamanlarda sahte hesaplarla gündeme geliyor. Twitter’ın Güven ve Güvenlik Ekibi Başkanı Del Harvey, konu hakkında bir açıklama yaptı. İnsanların güvenliğinin, ifade özgürlüğünden daha önemli olduğunu vurgulayan Del Harvey, sahte hesaplarla yoğun bir şekilde mücadele ettiklerini ve bunun için teknolojilerini geliştirdiklerini belirtti.

Washington Post’un haberine göre Twitter’da günde 1 milyon hesap askıya alınıyor. Son iki ayda (Mayıs ve Haziran) 70 milyon hesap askıya alındı. Temmuz ayında da askıya alma işlemleri hız kesmeden devam ediyor. Tabi bu durum şirketin hisse senetleri üzerinde olumsuz etki de yaratıyor.

Geçen ayın sonlarında yayınlanan bir blogda Twitter’ın haftada 10 milyon hesabı askıya aldığı paylaşılmıştı. (Üstteki resimde gösteriliyor). Twitter, hesap sahiplerini doğrulamak için telefon numaralarını veya e-posta adresini onaylamalarını istiyor. Twitter’ın 2017 sonu verilerine göre 330 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here