Ana sayfa Sosyal Medya Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme

1

Twitch kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır tüm detayları ile anlatıyoruz. Özellikle oyuncular için geliştirilen bir video yayın platformu olan Twitch her geçen gün kullanıcı kitlesini genişletiyor. Twitch, Youtube gibi kanal açma ve abonelik sistemine sahip. Eğer açtığınız bir Twitch kanalının kullanıcı adını değiştirmek istiyorsanız cevabı yazımızda.

Twitch kullanıcı adı değiştirme imkanı vermektedir. Hesabınız için daha önce kullanılmayan bir kullanıcı adı belirleyecek şekilde Twitch kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer konu, markaları taklit edecek şekilde bir isim kullanmamaktır. Çünkü Twitch bu tür kullanıcı isimlerine izin vermemektedir.

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme

  • Yandaki Twitch Ayarlar linki ne tıklayın.
  • Açılan sayfada Profil Ayarları altında yer alan Kullanıcı Adı kısmına değiştirmek istediğiniz kullanıcı adını yazın.
  • Değişikleri Kaydet butonuna tıklayın.
  • Doğrulamaya tıklayın ve şifrenizle doğrulama yapın. Artık yeni Twitch kullanıcı adınızı kullanabilirsiniz.

twitch kullanici adi degistirme

Ayrıca aynı sayfada yer alan Görünen Ad, kısmından hesabınızın görünen adını da değiştirebilirsiniz.

Twitch kullanıcı adını 60 günde bir kez değiştirebilirsiniz. Eğer 60 günden daha kısa bir süre önce Twitch kullanıcı adını değiştirdiyseniz, kullanıcı adını değiştirmek için bu sürenin dolmasını beklemeniz gerekmektedir. 60 gün beklemeden Twitch kullanıcı adı değiştirmek mümkün değildir.

Twitch kullanıcı adını değiştirdiğiniz zaman, eski kullanıcı adınız 6 ay boyunca saklanır ve başkası tarafından kullanılamaz. Ancak 6 aylık süre bittikten sonra eski kullanıcı adınız almak için müsait olabilir ve başkası tarafından alınabilir. Bununla birlikte 12 ay boyunca dondurulan Twitch hesapların da kullanıcı adı alınabilir duruma gelmektedir.

Not: Kullanıcı adınızı değiştirdiğiniz zaman Twitch kanal URL’niz de değişecektir. Eğer diğer sosyal medya hesaplarınızda veya web sitelerinde kanalınıza verilen linkler varsa, bu linkleri güncellemeyi unutmayın.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın