Ana sayfa Haberler Türkiye’deki Galaxy S7 ve S7 Edge Nougat Güncellemesi Almaya Başladı

Türkiye’deki Galaxy S7 ve S7 Edge Nougat Güncellemesi Almaya Başladı

0

Geçtiğimiz günlerde Samsung Türkiye başkan yardımcısı Tansu Yeğen, Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’nin Şubat’ın 2. Pazar günü güncelleme alacağını duyurmuştu. 1 gün gecikmeli de olsa bugün itibariyle Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Android Nougat güncellemesi almaya başladı.

13 Şubat 2017 itibariyle Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’ye Android Nougat güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Türkiye’deki tüm S7 ve S7 Edge modelleri güncellemeyi alacak.

Galaxy S7 ve S7 Edge için yapılan Nougat güncellemesi yaklaşık 1.2 GB ancak bazı cihazlarda 1.4GB boyutuna ulaşabiliyor.

Yeni güncelleme ile Android Nougat işletim sistemi güncellemesinin dışında, yeni UX ve çeşitli performans modları eklendi. Bildirim özelliği ve Hızlı ayarlar tuşu iyileştirildi.
Çoklu pencerenin kullanılabilirliği iyileştirildi. İyileştirilmiş ayar menüsü ve AOD özelliği, Samsung Pass özelliği  gibi  birçok yenilik söz konusu.

Samsung Türkiye’den Tansu Yeğen ayrıca Galaxy S6, Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5 modellerinin bu hafta sonu, Galaxy S6 Edge’nin gelecek hafta güncelleme alacağını belirtti.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here