Faturasız hatların en güzel yanı, istediğiniz zaman TL yükleyip kullanabilmenizdir. Düşük bir bütçeniz varsa, cüzi bir miktarda yükleme yapıp uzunca bir süre hattınızı kullanabilirsiniz. Peki Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom‘da faturasız hattınıza TL yükledikten sonra kaç gün hattınızı kullanabilirsiniz. Faturasız hatta ne kadar süre TL yüklenmezse hat iptal olur? İşte bu soruları yazımızda sizler için cevaplayacağız.

Faturasız hat aldığınızda veya faturasız hattınıza TL yüklemesi yaptığınız zaman 180 veya 185 günlük aktif kullanım dönemi başlar. Daha sonra hattınıza TL yüklemesi yapmazsanız, pasif dönem başlar ve bu dönemde de TL yüklemesi yapmazsanız, aboneliğiniz iptal edilip hattınız kapatılır. Şimdi gelin Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’un uyguladığı bu kullanım sürelerine sırasıyla bakalım.

Turkcell Faturasız Hatta Ne Kadar Süre TL Yüklenmezse Hat İptal Olur?

Turkcell Hazır Kart aldığınızda veya hazır kartınıza 10 TL ve üzeri yükleme yaptığınızda 185 gün boyunca hattınızla arama yapabilir ve arama alabilirsiniz. 185 gün boyunca hattınıza 10 TL ve üzeri yükleme yapmaz veya 10TL ve üzeri Kredi Transfer almazsanız, 180 günlük Yarı Aktif döneme girersiniz. Her yılın 1 Ocak – 13 Mart arasında son yüklemesini yapmış aboneler için yarı aktif dönem süresi 92 gündür. Bu 180 veya 92 günlük yarı aktif dönemde hattınızda TL olsa dahi siz arama yapamazsınız ancak sizi arayabilirler. Yarı aktif dönemin sonunda aboneliğiniz iptal edilir ve hattınız kapatılır.

Vodafone Faturasız Hatta Ne Kadar Süre TL Yüklenmezse Hat İptal Olur?

Vodafone Faturasız hatlarda TL yüklemesi yapıldıktan sonra 180 günlük aktif dönem başlar. 180 günlük süre boyunca arama yapabilir ve aranabilirsiniz. 180 günlük süre boyunca TL yüklemez veya 10 TL (ilgili tarihte miktar artabilir) üzeri para transferi almazsanız, 90 günlük Bekleme süresi başlar. 90 günlük bekleme süresinde siz arama yapamazsınız ancak sizi arayabilirler. 90 günlük süre boyunca TL yüklemesi yapılmazsa abonelik iptal edilir ve hat kapatılır.

Türk Telekom Faturasız Hatta Ne Kadar Süre TL Yüklenmezse Hat İptal Olur?

Türk Telekom faturasız hatlarda TL yüklemesi yapıldıktan sonra hattınızı 184 gün boyunca aktif olarak kullanabilirsiniz. 184 günlük sürede arama yapabilir ve aranabilirsiniz. 184 günlük sürede TL yüklemesi yapılmazsa, 92 günlük pasif süre başlar. Bu süre zarfında siz arama yapamazsınız ancak aranabilirsiniz. 92 günlük pasif sürede de TL yüklemesi yapılmazsa aboneliğiniz iptal edilir ve hattınız kapatır. TL yüklenmemesi nedeniyle kapatılan hattınızı yeniden adınıza tahsis edip açmak için en geç 24 ay içinde Türk Telekom bayilerine başvurmanız gerekmektedir.

Paylaş.

Yorum Yap