Ana sayfa Haberler Türkçe Google Asistan için Beta Programı Başladı

Türkçe Google Asistan için Beta Programı Başladı

0

Google geçtiğimiz günlerde düzenlenen Google I/O 2018 etkinliğinde sesli komut asistanı Google Asistan’ın yeni özellikleri duyurmuştu. Uzun zamandır Türkiye’deki kullanıcılar tarafından merakla beklenen Türkçe dil desteği için Beta programı başladı.

Google Asistan’ın Türkçe versiyonu için Google ilk adımı attı. Android ekosisteminde oldukça popüler olan ve diğer sesli asistanların en büyük rakibi olan Google Asistan’ın Türkçe dil desteği olmadığı için ülkemizde çok aktif kullanılmıyordu. Sesli asistan için Türkçe dil desteği yakın zamanda gelecek.

Google Asistan Türkçe Beta programı için kullanıcılara davetiyeler gönderilmeye başlandı. İlk etapta belli cihazlara sahip Güvenilir Test Kullanıcıları tarafından kullanılacak olan Beta programı sonrası nihai sürüme geçilecek. Ancak Google yetkilileri son sürümün ne zaman yayınlanacağı hakkında bilgi paylaşmadılar.

Siri, Cortona, Bixby, Alexa gibi rakipleri bulunan Google Asistan’ın en büyük avantajı devasa veri tabanına sahip olması. Google Asistan sesli komutla, çağrı yapma, sms gönderme, hava durumu bilgisi, navigasyon, çeviri, maç sonucu ve daha birçok şeyi yapabilecek.

Google Asistan, hem android hem de iOS platformunda kullanılabilecek.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here