Ana sayfa Kategoriler Operatörler Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

1

Türk Telekom, müşterilerine numara değiştirme hizmeti sunmaktadır. Hem faturalı hem de faturasız hat sahipleri diledikleri zaman numaralarını değiştirebilirler. Yeni bir hat almaktansa numara değiştirme işlemi hem daha ekonomiktir hem de varolan hakları korumaktadır. Gelin şimdi Türk Telekom numara değiştirme işlemi hakkında merak edilen tüm soruları cevaplayalım.

Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom müşterileri, Online İşlemler, Türk Telekom Mağazaları veya 444 1 444 nolu müşteri hizmetleri üzerinden numara değiştirme talebinde bulunabilirler. Numara değiştirme işlemiyle numaranızın son 1, 2, 3, 4 vb. rakamlarını değiştirebileceğiniz gibi tüm numaranızı da değiştirebilirsiniz. Her bir fatura döneminde 1 kez numaranızı değiştirme hakkınız bulunmaktadır.

Türk Telekom Numara Değiştirme Ücreti

Türk Telekom numara değiştirme ücreti 2022 itibariyle KDV ve ÖİV dahil 24,99 TL‘dir. Bu ücret faturalı hat sahiplerinin bir sonraki faturasına yansıtılır. Faturasız hat sahiplerinin ise numara değiştirme talebinde bulunduklarında, bakiyelerinin en az 24.99 TL olması gerekmektedir.

Türk Telekom Numara Değiştirme Kaç Gün Sürer

Talep ettiğiniz numara başkası tarafından kullanılmıyorsa, numara değiştirme işlemi aynı gün içinde gerçekleşir. Numara taşıma için Yasal süre 4 gündür.

NOT: Numara taşıma işlemiyle başka bir operatörden Türk Telekom’a geçen kişiler, numara değiştirmek için 6 ay beklemek zorundadırlar.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın