Ana sayfa Kategoriler Operatörler Türk Telekom Numara Değiştirme

Türk Telekom Numara Değiştirme

1

Türk Telekom (Avea) müşterileri diledikleri zaman numaralarını değiştirebilirler. Türk Telekom, müşterilerine numara değiştirme imkanı vermektedir ve her 1 fatura döneminde isteyen kişiler numaralarını değiştirebilirler.

Türk Telekom faturalı ve faturasız hat sahipleri numaralarını değiştirebilirler. Türk Telekom numara değiştirme ücreti KDV ve ÖİV dahil 20 TL‘dir. Türk Telekom müşterileri numara değiştirme işlemini, Türk Telekom Bayileri, Türk Telekom Online İşlemler veya Türk Telekom Müşteri Hizmetleri üzerinden gerçekleştirebilirler.

Numara değiştirme işlemiyle numaranızın son 1, 2, 3, 4 vb. rakamlarını değiştirebileceğiniz gibi tüm numaranızı da değiştirebilirsiniz. Türk Telekom numara değiştirme işlemini bir fatura döneminde 1 kez gerçekleştirebilirsiniz. Yani dilerseniz her ay numaranızı değiştirebilirsiniz.

Numara değiştirme işlemi için kesilen 20 TL, bir sonraki ay yeni numaranızın faturasına yansıtılmaktadır. Eğer faturasız türk telekom müşterisiyseniz, yine numara değiştirme ücreti 20 TL’dir ve numara değiştirme işleminin gerçekleşebilmesi için hattınızda en az 20 TL bakiye olması gerekmektedir. Faturalı hatlarda olduğu gibi faturasız hat kullanıcıları da ayda 1 kez numara değiştirebilirler.

Numara taşıma işlemiyle başka bir operatörden Türk Telekom’a geçen kişiler, numara değiştirmek için 6 ay beklemek zorundadırlar.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın