Türk Telekom müşteri hizmetlerine direk bağlanmak bazen uzun zaman alabilmektedir. Ancak sizlere anlatacağımız tuşlamaları yaparak Türk Telekom müşteri hizmetlerine hızlıca bağlanabilirsiniz. Bu tuşlar sayesinde, uzun süren telesekreter konuşmalarını dinlemeden operatöre bağlanacaksınız.

Türk Telekom müşteri hizmetlerini 444 1 444 veya 444 1 500 nolu numaralardan arayabilirsiniz. 444 1 444 ve 444 1 500 numaralarıyla müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma benzer şekilde yapılmaktadır. Ancak 444 1 500 direk mobil türk telekom hizmetleri numarası olduğu için, müşteri hizmetlerine bağlanmak bir adım daha kısadır.

Türk Telekom müşteri hizmetleri numaraları olan 444 1 444 ve 444 1 500’i aradığınız zaman “Türk Telekom müşteri hizmetlerine hoş geldiniz. Welcome to Türk Telekom customer key servises. To continue in English please press Nine.” karşılama konuşması ile karşılanırsınız. Yani İngilizce devam etmek istiyorsanız 9’a basmanız gerektiği söylenir. Bu bölümde her hangi bir tuşa basmadan bekleyin.

444 1 444 ‘ü aradıysanız karşılama konuşmasından sonra 1 – 4 – 0 tuşlarıyla Türk Telekom müşteri hizmetlerine direk bağlanabilirsiniz.

Buradaki rakamlar şu menüler içindir:

  • Mobil için 1’i tuşlayın.
  • İhtiyacınıza uygun paketleri öğrenmek ve satın almak için 4’ü tuşlayın.
  • Müşteri hizmetlerine bağlanmak için 0’ı tuşlayın.

444 1 500‘ü aradıysanız: 4 – 0 tuşlarıyla Türk Telekom müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Buradaki rakamlarda yine aynı menüler için kullanılmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz 1 – 4 – 0 tuşlarını, telesekreter konuşması başladıktan sonra tuşlayabilirsiniz. Yani telesekreter konuşmasının bitmesini beklemenize gerek yoktur. Ancak telesekreter konuşmaya başlamadan tuşlama yaparsanız yanlış menüye gidebilir veya hatalı tuşlama yaptınız yanıtını alabilirsiniz.

Sizi Türk Telekom müşteri temsilcisine bağlayan rakam 0 (sıfır)‘dır. Yani her hangi bir seçim yaptıktan sonra yine 0’ı tuşlarsanız büyük ihtimalle müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Yapacağınız işlem farklı bir menüyü gerektirse de müşteri temsilcisi size konuyla ilgili yardımcı olacak veya ilgili kişiye yönlendirecektir.

Paylaş

Yorumdan çık