Apple’ın yeni iPhone 14 ailesini tanıtması dört gözle beklenirken, iPhone 14 serisi hakkında hergün yeni bir sızıntı ortaya çıkıyor. En son çıkan haberlere göre iPhone 14 ailesinin dört üyesi de 120Hz ekran yenileme hızı sunacak. Gelin hem haberin detaylarına hem de iPhone 14 serisinin sızdırılan tüm özelliklerine bakalım.

Apple, geçen yıl iPhone 13 mini satışlarının hayal kırıklığı yaratması nedeniyle bu yıl “mini” modeli çıkarmayacak. Şirketin, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max adında dört telefon tanıtması bekleniyor. Haitong International Securities analisti Jeff Pu‘nun araştırma notuna göre bu yıl tanıtılacak olan Pro ve Max olmayan modellerin ekranı da aynı güçlü özelliklere sahip olacak.

Bilgilere göre dört iPhone 14 modeli de 120Hz ekran yenileme hızı sunucak. Bunun dışında yine dört iPhone 14 modeli de 6 GB RAM‘e sahip olacak. Geçen yıl tanıtılan iPhone 13 mini ve iPhone 13 modelleri 4 GB RAM, Pro ve Pro Max modelleri ise 6 GB RAM’e sahipti. Daha önce iPhone 14 Pro modellerinin 8 GB RAM’le geleceği söylenmişti ama görünen o ki bu gerçekleşmeyecek.

iPhone 14 serisi hakkında elde edilen diğer bilgilere göreyse, cihazlarda artık çentik kullanılmayacak. Android tarafında artık sıklıkla gördüğümüz ekrana gömülü parmak izi okuma özelliği yeni iPhone’larda olacak. 48 MP geniş açılı lense sahip olması beklenen iPhone’ların 8K video kaydı yapması bekleniyor. Bir diğer söylenti ise iPhone 14 serisinde artık bir SIM yuvası olmayacak. Bunun yenine e-SIM kullanılacak.

iPhone 14 ailesi hakkında ortaya çıkan sızıntılar şimdilik bunlar. Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. iPhone 14 serisinden sizin beklentileriniz neler?

Paylaş

Leave A Reply