Ağustos 2013 tarihinde kullanıma sunulan Telegram, 7. yılına özel görüntülü arama özelliğini tüm kullanıcılara sundu. Telegram görüntülü arama özelliği tüm Android ve iOS kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Telegram görüntülü arama nasıl kullanılır tüm detaylar yazımızda.

Telegram, 7. yılında görüntülü arama özelliğini kullanımına sundu. Telegramın hem web sürümüne hem de mobil uygulamasına (iOS ve Android) görüntülü görüşme özeliği geldi. Telegram’ın görüntülü arama özelliğini kullanmak için tek yapmanız gereken uygulamanın son sürümüne güncellemek. Aşağıdaki linklerden Android ve iPhone için Telegramın son sürümünü güncelleyebilirsiniz.

Telegram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Telegram’da görüntülü arama yapmak için kişinin profil sayfasını açıp Video simgesine dokunduğunuz zaman, karşı taraf görüntülü olarak aranıyor. Ayrıca sesli aramaları tek dokunuşla görüntülü aramaya dönüştürebilir veya görüntülü aramalarda görüntüyü sonlandırarak sesli aramaya geçiş yapabilirsiniz.

Telegram’ın mesajlaşma özelliğinde olduğu gibi görüntülü aramalar da uçtan uca şifrelenir ve %100 güvenlik ve gizlilik sağlanır. Bunun yanı sıra telegram görüntülü arama özelliği resim içinde resim özelliğini desteklemektedir. Yani görüntülü aramanızı küçük bir pencereye dönüştürüp uygulama içerisinde diğer özelliklere erişebilirsiniz.

Telegram 7. yılına özel olarak görüntülü arama özelliğini getirdi. Ancak yenilikler bununla sınırlı kalmayacak. Yakın zamanda uygulamaya çoklu görüntülü arama ve birçok yenilik gelecek.

Güncelleme ile birlikte telegrama yeni hareketli emojiler de eklendi. Sohbet ekranında gönderdiğiniz emojiler oldukça sevimli animasyonlar içeriyor.

Paylaş

Yorumdan çık