Veri güvenliğine ve gizliliğe önem veren birçok kişi Telegram mesajlaşma uygulamasını kullanmaktadır. Gizliliğe önem veren kişiler için telegram profil fotoğrafı gizleme özelliği de sunmaktadır. Telegram profil resminizi rehberinizde olmayan kişilerden gizleyebileceğiniz gibi belirli kişilerden veya gruplardan da gizleyebilirsiniz. Gelin şimdi bunları resimli olarak anlatalım.

Telegram Profil Fotoğrafı Gizleme

  • Telegram uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gelin. (Android’de sol üst köşedeki menü simgesine dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.)
  • Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçin.
  • Profil Fotoğrafı seçeneğine dokunun.
  • Profil Fotoğrafımı Kimler Görebilir? başlığı altından Kişilerim seçeneğini seçin. Böylece rehberinizde kayıtlı olmayan kişiler profil fotoğrafınızı göremezler.
  • Daha sonra Asla Paylama seçeneğine dokunun ve profil fotoğrafınızı görmesini istemediğiniz kişileri ve grupları seçin. Bu kısımdan rehberinizde bulunan tüm kişileri seçerek, profil fotoğrafınızı herkesten gizleyebilirsiniz.telegram profil fotografi gizleme 1

Yine aynı menüde yer alan Her Zaman Paylaş seçeneği ile bazı kişileri ayrıcalıklı tutabilir ve profil fotoğrafınızı her zaman görmelerini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği, gruplarda fotoğrafınızı gizlediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Grupta fotoğrafınız gizli olsa da ayrıcalıklı kişiler profil fotoğrafınızı görebilirler.

Whatsapp’ın aksine, Telegram belirli kişilerden profil fotoğrafı gizleme seçeneği sunmaktadır. Ancak Whatsapp’ta olan Hiç Kimse seçeneği Telegram’da bulunmamaktadır.

Daha önce hazırlamış olduğumuz Whatsapp Profil Fotoğrafı Gizleme yazımız ilginizi çekebilir.

Paylaş

Leave A Reply