Telegram ücretli abonelik sistemi Telegram Premium‘u duyurdu ve tüm kullanıcılara sundu. Hareketli profil fotoğrafı, 4 GB dosya yükleme, iki kat sınırlar, daha hızlı indirme, özel çıkartmalar ve tepkiler, gelişmiş sohbet yönetimi ve yeni özellikler sunan Telegram Premium’a ayda 93,99 TL ödeyerek abone olabilirsiniz. Gelin şimdi telegram premium nasıl alınır tüm detaylarıyla anlatalım.

Telegram Premium Nasıl Alınır?

 • Öncelikle telefonunuzda bulunan Telegram uygulamasını güncelleyin.
 • Telegram uygulamasını açıp ekranın sol üst köşesinde yer alan hamburger menüye dokunun ve menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Açılan menüden Telegram Premium seçeneğine dokunun.
 • Açılan sayfada, Telegram Premium ile gelen yenilikleri görebilir ve en altta yer alan Ayda ₺93,99 ile abone olun butonuna dokunarak Telegram Premium’u satın alabilirsiniz.

telegram premium satin alma

Telegram Premium Neden Geldi?

Telegram, aylık 700 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer almaktadır. Uygulamanın bu kadar popüler olmasının ana nedeni kullanıcılarına sağladığı güvenlik ve gizlilikten kaynaklanmaktadır. Birçok mesajlaşma uygulaması kişisel verileri satarak gelir elde etmektedir. Telegram ise Premium abonelik sistemi ile kullanıcılarının hem ekstra özelliklere kavuşmasını hem de Telegram’a destek olmalarını amaçlamaktadır. Böyle bir gelir modeliyle daha iyi ve sürdürülebilir bir hizmet sunacağını dile getirmektedir.

Telegram Premium ile Gelen Özellikler

 • Hareketli Profil Resimler: Telegram Premium aboneleri profil fotoğrafı yerine profil videosu kullanabilecek.
 • Reklamsız: Bazı ülkelerde, Sponsorlu Mesajlar büyük, genel kanallarda gösterilir. Bu minimalist, gizlilik bilincine sahip reklamlar, Telegram’ın işletme maliyetlerini desteklemeye yardımcı oluyor, ancak artık Telegram Premium abonelerine görünmeyecekler.
 • 4 GB Dosya Yükleme: Normal kullanıcılarda 2 GB olan sınır, Premium aboneler için 4 GB’a yükseltildi.
 • Daha Hızlı İndirme: Premium aboneler medya ve dosyaları mümkün olan en yüksek hızda indirebilir. Sınırsız bulut depolamanızdaki her şeye ağınızın yetişebildiği kadar hızlı erişebilirsiniz.
 • İki Katı Sınırlar: Premium ile 1000 kanalı takip edebilir, her biri 200 sohbet içeren 20 sohbet klasörü oluşturabilir, herhangi bir Telegram uygulamasına dördüncü hesabı ekleyebilir, ana listede 10 sohbeti sabitleyebilir ve 10 favori çıkartmaya kadar kaydedebilirsiniz.

telegram premium iki kat sinirlar

 • Sesten Metne Dönüştürme: Artık bir sesi kolayca metne dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bu özelliğin gelişmesine katkı sağlamak için oylama yapabilirsiniz.
 • Benzersiz Çıkartmalar: Telegram sanatçıları tarafından aylık olarak yenileri eklenen benzersiz çıkartmaları kullanabilirsiniz. Bu çıkartmalar arasında tam ekran animasyonlar da mevcut.
 • Benzersiz Tepkiler: Premium kullanıcılar ayrıca, 👌😍❤️‍🔥💯 (ve yeni favoriler 🤡🌭🐳) gibi 10’dan fazla yeni ifade ile mesajlara tepki verebilirler.
 • Sohbet Yönetimi: Telegram Premium, uygulamanın her zaman özel bir klasörde veya örneğin Tüm Sohbetler yerine Okunmamış üzerinden açılması için varsayılan sohbet klasörünüzü değiştirmek gibi sohbet listenizi düzenleyebileceğiniz yeni araçlar içeriyor.
 • Premium Rozetler: Tüm premium kullanıcılar, sohbet listesinde, sohbet başlıklarında ve gruplardaki üye listelerinde adlarının yanında Telegram’ı desteklemeye yardımcı olduklarını ve yeni özellikleri ilk alanlar kulübün bir parçası olduklarını gösteren Premium özel bir rozete sahip olacaklar.
 • Premium Uygulama Simgeleri: Premium kullanıcıların kişiliklerine veya duvar kağıtlarına daha iyi uyması için Ana Ekranlarına ekleyebilecekleri yeni simgeler mevcuttur. Premium bir yıldız, gece gökyüzü veya turbo uçak arasından seçim yapın.

telegram premium simgeler

Telegram Premium hakkında sizin yorumlarınız neler?

Paylaş

Yorumdan çık