Ana sayfa Haberler Telefonun İnternetini Paylaşmak Ücretli Oluyor!

Telefonun İnternetini Paylaşmak Ücretli Oluyor!

0

2019 şimdiden herkesin korkulu rüyası olmaya başladı. Birçok şeye zam geleceği tahmin edilirken bir şokta operatörlerden geldi. Telefonu bir modem olarak kullanıp hotspot ile internetini paylaşmak 2019 yılında ücretli hale geliyor.

Turkcell, müşterilerine gönderdiği mesajda 15 Ocak 2019 itibariyle telefonun internetini paylaşmanın ücretli olacağını duyurdu. 9 TL olarak belirlenen ücretle, kullanıcılara paylaşabilecekleri 2 GB internette hediye edilecek (!) Şuan Türk Telekom ve Vodafone tarafından konu hakkında bir açıklama veya duyuru yok ancak diğer operatörlerinde hotspot üzerinden internet paylaşımını ücretli hale getireceğine dair söylentiler bulunuyor.

Hali hazırda telefonun internetini paylaşmak ücretsiz. Zaten bu özellik telefonların sahip olduğu hotspot özelliği ile gerçekleşiyor. Sahip olunan internet paketini paylaşmak veya kişinin kendisinin kullanması bir tercihtir. Telefonu başkasının eline verip internetten video izlemesine izin vermekle, sahip olunan interneti başkasıyla paylaşmak arasında bir fark yoktur. Telefonda İnternet Paylaşımı (Wi-fi Hotspot) yazımızdan internetinizi nasıl paylaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sosyal medyada büyük tepki gören bu durumun, yürürlüğe girmeden kaldırılmasını temenni ediyoruz.

Turkcell’in müşterilerine gönderdiği mesaj şu şekilde:


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here