5G tüm dünyada giderek yaygınlaşıyor ve yakın zamanda Türkiye’de de kullanılmaya başlanacak. Birçok akıllı telefon üreticisi de artık yeni çıkardığı telefonlarda 5G desteği sunuyor. Peki kullandığınız telefon 5G’yi destekliyor mu? Bu yazımızda telefonunuzun 5G’yi destekleyip desteklemediğini kontrol etmeniz için birkaç farklı yöntem anlatacağız.

Telefonum 5G Destekliyor mu?

Telefonum 5G destekliyor mu? diye merak edenler için cihazlarının 5G desteği sunup sunmadığını kontrol etmeleri için 3 farklı yöntem anlatacağız.

1. Cihaz Özellikleri Sayfasını Kontrol Edin

Her telefon üreticisi kendi websitesi üzerinden telefonların özelliklerini paylaşmaktadır. Dilerseniz, telefon üreticisinin websitesi üzerinden veya teloji.com üzerinden cihazınızın 5G desteği sunup sunmadığını kontrol edebilirsiniz. Teloji.com olarak tüm akıllı telefonların teknik özelliklerini detaylı olarak paylaşıyoruz. Cihazın teknik özellikler tablosunda, Ağ Bağlantıları sekmesi altında 5G desteğini kontrol edebilirsiniz.

5g kontrol teloji

2. Telefon Kutunuzu Kontrol Edin

Akıllı telefonların kutuları üzerinde temel teknik özellikleri yazmaktadır. 5G destekleyen telefonların kutularında genellikle bu bilgi yazar.

5g kontrol kutu

3. 5G Kontrol Sitesini Ziyaret Edin

Akıllı telefonların 5G desteğini kontrol etmek için geliştirilmiş olan bazı portallar vardır. cacombos.com sitesini ziyaret edip arama kutucuğuna telefon modelini yazarak cihazınızın 5G desteğini kontrol edebilirsiniz. 5G desteği sunan telefonların yanında 5G ibaresi yazmaktadır.

5g kontrol cacombos

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak cihazınızın 5g desteğini kontrol edebilirsiniz. Yorum kısmından 5G hakkında merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince tüm yorumları cevaplamaya çalışacağız.

Paylaş

Yorumdan çık