Oppo, Samsung, Huawei, Xiaomi gibi birçok android telefon markası telefonu ters çevirince sessize alma özelliği sunmaktadır. Bu güzel ve pratik özellik sayesinde gelen aramaları sessize almak hem kolay hem de eğlenceli. Gelin şimdi bunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Telefonu ters çevirerek sessize alma özelliği birçok durumda oldukça pratik ve kullanışlı bir özelliktir. Örneğin uyurken telefonunuza bir çağrı geldiğinde, çağrıyı sessize almak için elinizi uzatıp ses tuşlarını bulmak yerine telefonu ters çevirmek daha kolay olacaktır.

Biz yazımızda Samsung ve Oppo telefon üzerinden bu işlemi anlattık. Ancak telefonu ters çevirerek aramayı sessize alma özelliğini destekleyen diğer android telefonlarda da bu işlem benzer yollar izlenerek kullanılabilmektedir. Oppo’nun Reno5, Reno 4, Reno 3, Reno 2, Reno Z, Oppo A53, Oppo A73, Oppo A93, Oppo A32, Oppo K7, Oppo F17, Oppo A72, Oppo Ace2, Find X2 Pro gibi birçok modelinde, gelen aramayı telefonu ters çevirerek sessize alabilirsiniz. Gelin şimdi bu kolaylaştırıcı aracı nasıl kullanacağınızı resimli olarak anlatalım.

Gelen Aramayı Telefonu Ters Çevirerek Sessize Alma Oppo

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Kolaylaştırıcı Araçlar seçeneğini seçin.
  • El Hareketleri ve Hareketler seçeneğini seçin.
  • Gelen Aramaları Çağrıları Sessize Almak için Çevirin seçeneğini aktif hale getirin.

gelen aramayi sessize almak icin cihazi ters cevirme

Gelen Aramayı Telefonu Ters Çevirerek Sessize Alma Samsung

  • Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve işaretler yolunu izleyin.
  • Kolayca sessize alma seçeneğini açık konuma getirin.
  • Artık telefonu ters çevirerek veya elinizle ekranın üzerini kapatarak gelen aramayı sessize alabilirsiniz.

gelen aramayi sessize almak icin cihazi ters cevirme samsung

Artık telefonunuza müsait olmadığınız bir anda gelen aramaları sessize almak için tek yapmanız gereken telefonunuzu ters çevirmek olacaktır. Bu işlemi yaptığınız zaman yani aramayı sessize aldığınızda, aslında telefonunuz çalmaya devam eder ancak zil sesini duymazsınız. Yani karşı tarafın araması meşgule düşmez.

Paylaş

Yorumdan çık